13:40, 01 вересня

Україна - на плато захворюваності на коронавірус

Так кажуть фахівці. Та водночас фіксують поодинокі випадки - а це ризик чергового сплеску вже у вересні.

поділитись:
Україна - на плато захворюваності на коронавірус - фото 1

Інкубаційний період штаму дельта дуже короткий - триває від одного до п'яти днів. Тож перші симптоми вірусу можна відчути невдовзі після контакту з хворим. Є ще кілька відмінностей, каже інфекціоністка Євгенія Менжуліна.

«Особливістю дельти є це молодість, те що наприклад він більш вражає і дитяче населення, і молодих людей і висока патогенність - тобто він швидко вражає внутрішні органи-мішені», - розповідає начальниця відділення денного стаціонару медцентру служби надзвичайних ситуацій України Євгенія Менжуліна.

Налаштовуватися на новий карантинний сезон після літньої перерви треба вже зараз. Повернутися до маскового режиму та дотримуватися дистанції. Однак не варто забувати про сезонні недуги, спровоковані, зокрема, цвітінням амброзії.

«Не потрібно забувати, що зараз домінує поліноз і алергізація населення досить висока. Варто так само зробити акцент на цьому, що під маскою алергії може пройти і протягом ковіда», - каже інфекціоністка.

Відрізнити один діагноз від іншого може тільки спеціаліст, зазначила Євгенія Менжуліна під час прямої трансляції у Фонді Ріната Ахметова. Вона долучилася до проєкту «Запитай у лікаря».

Експерти рубрики - провідні спеціалісти у терапії КОВІД-19, інфекціоністи, епідеміологи тощо. Відео проєкту "Запитай у лікаря" вже має близько 15 мільйонів переглядів.