13:08, 18.11.2020

Українці, які повертаються з-за кордону, мають право не проходити примусове тестування

Пояснення щодо цього надали в Міністерстві охорони здоров’я

поділитись:
Українці, які повертаються з-за кордону, мають право не проходити примусове тестування - фото 1

Громадяни України, які з будь-якої причини повертаються з-за кордону, не повинні проходити примусове тестування. Щодо цього в країні розроблений спеціальний алгоритм дій. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер.

Є цікаві звернення щодо питань діагностики, коли наших громадян, які повертаються із-за кордону, - з робочих відряджень, відпочинку - змушують проходити платний тест в аеропорту. Зокрема, був такий випадок із моряками в одному з аеропортів. Я хочу передати привіт в Одеський аеропорт і нагадати, що наші громадяни не зобов’язані проходити тестування для того, щоб повернутися в нашу країну. Їм встановлюється відповідний додаток, і вони в стандартному режимі можуть здати тести, і будуть зняті з самоізоляції. Якщо такі випадки будуть фіксуватися в подальшому, ми можемо зробити припущення, що це робиться навмисно, щоб працювати з конкретною лабораторією в аеропорту, - сказав Кучер.

Заступник міністра наголосив, що за цим будуть стежити та в подальшому подібні випадки будуть фіксуватися. Також він закликав громадян із усіх питань, які стосуються COVID-19, звертатися до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.