14:10, 27 січня

Українців можуть почати щепити від ковіду вже у лютому, - Шмигаль

Про те, що українцям можуть почати робити щеплення у лютому, повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу у Верховній Раді 26 січня.

поділитись:
Українців можуть почати щепити від ковіду вже у лютому, - Шмигаль - фото 1

Денис Шмигаль зазначив: Національний план вакцинації складається з 5 етапів. Насамперед будуть щепити медпрацівників, військовослужбовців, осіб у будинках для людей похилого віку, соцпрацівників, учителів тощо. В уряді хочуть провакцинувати щонайменше половину українців до кінця 2022 року.

Україна буде забезпечена необхідною кількістю безпечних вакцин і вакцинація відбудеться в ті строки, у які було заплановано, - наголосив Прем’єр-міністр.

Урядовець також нагадав: у грудні Україна уклала договір на закупівлю вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech.

Паралельно з цим Уряд підготував та продовжує готувати медичну систему для швидкого розгортання кампанії з вакцинації. В першу чергу це стосується логістичної складової: формування маршрутів для оперативної та безпечної доставки вакцин, формування бригад, що проводитимуть щеплення та інші моменти, - сказав Прем’єр-міністр.

Крім того, Денис Шмигаль зазначив: відповідне обладнання для зберігання вакцини вже підготували.

Україна має можливість для зберігання, логістики, транспортування до пунктів щеплення вакцини, яку необхідно зберігати при температурі мінус 80 градусів. Для цього перш за все будуть залучатись приватні фармацевтичні логістичні компанії. Для держави це тимчасові потреби, одноразове партнерство держави та бізнесу тут вигідніше та доречніше, - сказав Глава Уряду.

Вакцинувати українців будуть спеціальні бригади. Їхній склад вже сформований.