21:00, 07.04.2020

Увага! Під час карантину активізувалися шахраї

Коронавірусні махінації. Шахраї користуються пандемією аби видурити кошти в довірливих громадян. Розсилають повідомлення нібито від банку та пропонують забрати гроші - мовляв, це державна допомога на період карантину.

поділитись:
Увага! Під час карантину активізувалися шахраї - фото 1

 

Що просять натомість та як уникнути фінансової пастки?

«В зв'язку з поширенням COVID-19 даємо кожному користувачу по 800 грн. Яких непотрібно повертати, а є держаною допомогою за указом президента!».

Ось так виглядає повідомлення від аферистів, які прикидаються працівниками одного з банків. І якщо власник погоджується отримати гроші, його просять вказати секретні дані.

Телефонуємо до банку. Там запевняють, жодних подібних акцій установа - не проводить. Та додають, їхні співробітники ніколи такі данні не питають.

«Таких повідомлень не розсилаємо, це дуже гарна схема шахраїв. Тобто CVС-код це і є ваш пін-код, тільки в електронному виді для розрахунків в інтернеті, або для отримання в інтернеті. Коли він вказується і відсилається, фактично надається згода користуванням карти самого клієнта», - наголошує оператор банку.

Окрім пропозицій допомогти, аферисти можуть і лякати. Наприклад - штрафами. Та вказують номер телефону. Спеціалісти ж вважають - якщо його набрати, з вашого рахунку можуть зняти гроші!

Тож фахівці наголошують - у жодному разі не передавайте свої особисті дані та дані з карток. У таких випадках краще блокуйте повідомлення. Аби перевірити, чи дійсно є якісь акції - зателефонуйте на гарячу лінію вашого банку. А якщо шахраї продовжують набридати - обов'язково зверніться до правоохоронців.

«Потрібно зателефонувати або на лінію 102, надати повідомлення, надати інформацію по номерам, з яких це надходило. Або можна звернутися до сайту Національної поліції та надіслати на електрону адресу всю інформацію, якої ви володієте з цього приводу», - акцентує прес-офіцер ГУ НП в Донецькій області Олександр Полосухін.

Поліцейські додають - можна звернутися і до оператора мобільного зв'язку. Він має право заблокувати номер, з якого пишуть аферисти.