12:11, 27.11.2020

В аптеках Маріуполя закінчився безкоштовний інсулін

Тільки за гроші! Медики кажуть, програму забезпечення препаратами держава - недофінансувала. Тепер діабетики вимушені купувати ліки за власний кошт. Що робити тим, у кого грошей на це немає та коли варто очікувати на безкоштовний інсулін?

поділитись:
В аптеках Маріуполя закінчився безкоштовний інсулін - фото 1

Розтягувала дозу на чотири дні. Востаннє Валентина Розгонюк отримала інсулін два тижні тому. У вівторок мала забрати новий, але в аптеці їй відмовили. Мовляв, безкоштовний закінчився, бо немає фінансування.

«Це я заощадила на вечір. На ніч сьогодні уколю, тому що я сьогодні не спала».

Жінка приймає інсулін уже два роки. Каже, раніше перебоїв в аптеках не було.

«Такого ще не було. Зазвичай п'ять, три дня можуть затримати, а зараз невідомо на скільки, бо не профінансували і все. Як можна було на моєму, на нашому здоров'ї, ось так от робити?».

Валентина жалкує, що не подбала про це раніше. Бо вже завтра може залишитися без ліків. Та ті, в кого вже немає запасів, змушені купляти препарати за власний кошт. Вартість однієї упаковки від шестисот гривень.
В аптеці ж кажуть, безкоштовного інсуліну - немає. Тому хтось із маріупольців його купляє самотужки, а хтось - йде ні з чим.

Програма забезпечення інсуліном фінансувалася державою. Але гроші вже закінчилися, каже директорка аптеки Ірина Шабанова.

«Для вирішення питання департаментом охорони здоров'я та міською радою ініційовано звернення до губернатора області з проханням вирішити це питання дофінансування».

Така ситуація і в інших містах. Усього інсуліну потребують близько 200 тисяч українців.