10:17, 10.05.2020

В Україні дозволили проводити планові операції. Що варто знати?

Перед хірургічним втручанням пацієнтам треба буде здати тест на коронавірус. Чи це безкоштовно то кого прооперують в першу чергу?

поділитись:
В Україні дозволили проводити планові операції. Що варто знати? - фото 1

 

Ще на початку карантину Кабінет Міністрів заборонив медичним закладам проводити планові операції. Лікарні робили втручання лише в екстрених випадках. Нині обмеження починають спрощувати. А установи - готують палати для пацієнтів, яким затягувати з хворобою далі не можна.

«Це і сечокам'яна хвороба операція, і на жовчно-вивідних шляхах і сітчасті трансплантат. Це ті, які робляться за життєвими показаннями, для того щоб не погіршувалася протягом захворювання», - розповідає директорка Маріупольської міської лікарні № 1 Лариса Мамаєва

Однак, перед тим, як лягти на операційний стіл - треба пройти ПЛР-тестування на Covid-19, - попереджають лікарі.

«Поки ми робимо за рахунок держави. Це буде проводитися в четвертій лікарні на базі Слов'янська. Для того, щоб не допустити поширення і не запалала наша лікарня коронавірусів», - каже Лариса Мамаєва.

Готові й гінекологічні відділення. Пацієнткам, які в черзі - вже почали телефонувати. Першими прооперують тих, для кого кожен день очікування - великий ризик для здоров'я.

«Жінки, які надходили вже протягом цього часу один-два рази з порушеннями менструального циклу, на тлі захворювань таких, як міома матки, субмукозна міома. Як кісти яєчників-великих розмірів, які можуть настати, перекрут або може десь розрив капсули і вона перейде в екстрену операцію. Тієї категорії, яку ми не можемо далі подовжувати час», - розповідає директорка Маріупольського міського пологового будинку №2 Людмила Григор.

Нині вже є жінки, які здали тести на коронавірус і очікують результатів. Їх - прооперують після 12 травня.