11:20, 07 вересня

В Україні хочуть заборонити рекламу ліків на телебаченні

В РНБО припускають, що це захистить українців від самолікування і його наслідків. Коли почне діяти мораторій? І хто від цього більше програє - виробники пігулок, медіабізнес чи пацієнти?

поділитись:
В Україні хочуть заборонити рекламу ліків на телебаченні - фото 1

Пану Олексію 75 років. У чоловіка цукровий діабет. А ще пенсіонер переніс інфаркт та інсульт. Зізнається: самолікуванням іноді займається.

«Я обов'язково десь консультуюся, якщо допомогло сусідам щось. Якщо порадили, то входжу в інтернет», - розповідає пенсіонер.

І так, за даними МОЗ, робить більшість українців. Тому Президент Володимир Зеленський підтримав рішення РНБО стосовно заборони реклами лікарських препаратів у засобах масової інформації та підписав відповідний указ.

Медики теж за таке нововведення. Мовляв, останнім часом хворі все частіше призначають собі препарати, а ще й лікарів повчають.

«Неприємна ситуація відноситься до лікаря, тому що його не поважають. Другий момент, що вони шкодять своєму здоров'ю», - каже сімейна лікарка Олена Улзетуєва.

А от економісти стверджують: у цій ситуації насамперед програють виробники ліків. Адже рекламу нових препаратів можна буде розміщувати тільки в мережі. Вдарить таке нововведення й по піар-агентствах та медіа - вони втратять значний відсоток прибутку.

Запровадити мораторій на рекламу лікарських засобів Кабмін має до січня 24-го року.