13:14, 24.04.2020

В Україні можуть почати масове тестування. У МОЗ розповіли про новий метод діагностики

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, що зараз розглядається питання про тестування українців на антитіла до коронавірусу.

поділитись:
В Україні можуть почати масове тестування. У МОЗ розповіли про новий метод діагностики - фото 1

В Україні планують запустити масове ІФА-тестування на антитіла до COVID-19. Це дозволить визначити наявність імунітету до захворювання. Така діагностика покаже, чи перехворіла людина коронавірусом, і чи є у неї антитіла до вірусу.

Про це в одному з телеефірів розповів Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України.

«Я думаю, що найближчим часом буде масове тестування населення саме на наявність антитіл. Це буде показувати, перехворіли або не перехворіли коронавірусною хворобою, є імунітет. Поки у нас немає чітких наукових даних, якої тривалості цей імунітет буде. Але поки можемо судити про те, що у кого є ці антитіла, імунітет справляється три місяці», - зазначив він.


Ляшко також повідомив, що зараз для виявлення коронавірусу використовують ПЛР-тести. А вони не завжди інформативні, оскільки в перші кілька днів інкубаційного періоду навіть вони не дають точного результату.

«Ми можемо потрапити в перші три дні інкубаційного періоду, коли буде неінформативним цей тест. Отже, для визначення наявності імунітету до коронавірусної хвороби використовують ІФА-методи», - пояснив санлікар.


Він додав, що такі ІФА-тести проходять випробування в українській лабораторії, при цьому лабораторна мережа готова робити мільйон тестів на добу.