19:55, 29.05.2020

Українців почали тестувати на антитіла до коронавірусу. Кого саме перевіряють?

Імуно-ферментний аналіз або ІФА, насамперед, робитимуть пацієнтам із симптомами Covid-19, із пневмонією та перед операціями.

поділитись:
Українців почали тестувати на антитіла до коронавірусу. Кого саме перевіряють? - фото 1

Щодва тижні - аналізи здаватимуть медики та щомісяця - силовики. Чи перевірятимуть пересічних громадян?

Співробітники Київського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф чи не щодня стикаються з коронавірусом. Медикам по всій країні проводять імуноферментний аналіз або, як ще його називають, - ІФА. В організмі він виявляє антитіла до конкретного вірусу. У цьому випадку - до Covid-19. Якщо вони є, імунітет уже "познайомився" зі збудником.

«Виявити тих працівників, які вже перехворіли. Безсимптомно або маловиражені симптоми. У них є імунітет. Вони можуть їздити на виклики і їх, приміром, можна не вакцинувати або ще щось», - зазначає фельдшер Андрій Струк.

Поки що, наприклад у Києві, тестуватимуть лише медиків, які безпосередньо контактують з інфікованими. Вартість одного тесту близько 250 гривень.

«Потрібна фінансова можливість закладу закупити тести. По жіночим консультаціям, рододопоміжні заклади спроможні це зробити. Тому що фінансування з національної служби здоров’я позволяє. Є заклади яким не позволяє», - наголошує директорка департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Щодва тижні ІФА-тести мають робити співробітникам лабораторій, патологоанатомам та судмедекспертам, які задіяні у боротьбі з коронавірусом. Щомісяця - іншим медикам, фармацевтам, поліцейським, нацгвардійцям та прикордонникам. А от звичайних громадян масово не тестуватимуть.

«Масове тестування передбачає саме тестування тих, хто цього потребує. Це є певні визначені групи ризику: ми говоримо про пацієнтів з клінічними ознаками коронавірусної хвороби. Пацієнтів які потребують планової госпіталізації або операції», - зазначив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Таких пацієнтів тестуватимуть безкоштовно. Перевіритися за власним бажанням можна за гроші і у приватній лабораторії. Проте саме для діагностики вірусу основним все ж залишається ПЛР-тест - наголошують у МОЗі. ІФА лише допоможе відстежити розповсюдження інфекції і дасть більш точну картину масштабів епідемії.