17:35, 07.05.2020

В Україні почнуть виявляти імунітет до коронавірусу

Виявлення імунітету до недуги дасть змогу визначити реальну кількість людей, які перехворіли на Covid-19.

поділитись:
В Україні почнуть виявляти імунітет до коронавірусу - фото 1

 

За допомогою таких тестів можна буде виявити всіх, хто переніс коронавірус. Ідеться про слабкі форми й навіть безсимптомні.
Антитіла до коронавірусу - це ті самі сполуки, які допомагають у боротьбі з цією недугою. Мета лікарів - перевірити одразу дві теорії. Перша – якщо перехворів на коронавірус - маєш імунітет до нього. Друга - Covid-19 можна перенести на ногах і не помітити цього.

У експерименті погодився взяти участь Павло Пуськов.

В Україні почнуть виявляти імунітет до коронавірусу - фото 16118

 

Журналісти стежили за його історією хвороби. На початку березня чоловік дізнався, що хворий на коронавірус. Далі – лікарня, самоізоляція. І ось він здоровий. Та чи має імунітет?
Достатньо кількох крапель крові та реактиву. Результат – за декілька хвилин.

«Смужка, яка відповідає за концентрацію імуноглобуліну G, - це імунітет тривалий», - розповідає сімейний лікар Святослав Ханенко.

Якщо вона проявиться, то Павло має антитіла від Covid -19. Вони утворюються в організмі з 4-го дня зараження. А після 28-ї доби фактично в усіх має вироб імунітет. Відповідь на питання - скільки людей перехворіло у легкій формі або безсимптомно, відтепер шукатимуть на державному рівні. Так зване ІФА- тестування або імуноферментний аналіз хочуть зробити в Україні повсюдним. Спочатку тестуватимуть медиків.

«Будемо тестувати певні групи ризику або категорії виробничі. В подальшому це нам дозволить ретроспективно оцінювати поширення захворюванності на коронавірусну хворобу», - зазначив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Діагностувати за бюджетні кошти почнуть з Одещини та Сумщини. Утім, у приватних лабораторіях - за бажання теж можна зробити аналізи на антитіла. Приміром, Павло понад місяць тому повністю вилікувався від коронавірусу. А нині йому кортить дізнатись, чи є імунітет.

«Є антитіла Джі, це означає, що я перехворів і у мене є імунітет», - каже Павло Пуськов.

Як це не дивно, імунітет є і у його дівчини Наталі? Хоч і контактувала, вона геть не мала симптомів недуги.

«Вона абсолютно здорова. У неї настільки сильний імунітет, що він просто відштовхує цей вірус».

Увесь алгоритм тестування - де проводитеметься і навіщо - у Міністерстві охорони здоров’я обіцяють розробити до наступної п’ятниці.