16:10, 02 березня

В Україні посилили покарання для псевдомінерів

У Верховній Раді ухвалили законопроєкт щодо посилення відповідальності за неправдиве повідомлення про замінювання. Відтепер порушникам загрожуватиме до 8 років за ґратами.

поділитись:
В Україні посилили покарання для псевдомінерів - фото 1

За фейкові повідомлення про загрозу життю громадян передбачена кримінальна відповідальність.

"За неправдиве повідомлення про мінування критично важливих об'єктів інфраструктури або будівель держорганів влади, або закладів охорони здоров'я, освіти, або якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно – покарання на строк від 6 до 8 років в'язниці", - йдеться у документі.

Нині за завідомо неправдиве повідомлення порушникам загрожує позбавлення волі на строк від двох до шести років. Зараз таке покарання діє за неправдиві повідомлення, які стосуються лише безпеки жителів.

Змінили не тільки строк ув’язнення, а ще й додали термін "критично важливі об'єкти інфраструктури". За повідомлення про псевдозамінування цих місць загрожуватиме кримінальна відповідальність.

- підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, діяльність яких безпосередньо пов'язана з технологічними процесами та/або наданням послуг;

- об'єкти, що мають велике значення для економіки і промисловості, функціонування суспільства і безпеки населення, виведення з ладу або порушення функціонування яких може мати негативний вплив на стан національної безпеки і оборони України.