18:53, 14 січня

В Україні змінилися умови виходу на пенсію

Порівняно з минулим роком, для жінок вік подовжили ще на півроку. Збільшили й трудовий стаж. Тож, скільки треба проробити, аби не лишитися без пенсії?

поділитись:
В Україні змінилися умови виходу на пенсію - фото 1

Пані Валентині - 57. Жінка мріє швидше піти на заслужений відпочинок.

«У мене 26 років стажу. Я доробляю, півтора року мені не вистачає, я працюю в комунальному господарстві, я заробляю на пенсію», - каже жителька Покровська.

Однак, із нового року українським жінкам для виходу на пенсію треба не менше 28 років трудового стажу, розповідають у пенсійному фонді. Збільшилась і вікова межа.

«Жінки в 2021 році мають право на пенсію за віком при досягненні 60- річного віку», - розповідає спеціаліст управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Олена Карабанова

Тобто, і чоловікам, і жінкам цьогоріч пенсійний вік зрівняли. Пані Світлана розповідає: їй пощастило, оформила виплату восени, до змін.

«У меня есть стаж, всё, я ушла в 59,5, успела», - каже жителька Покровська Світлана.

Проте, надалі, аби отримувати пенсію, українцям доведеться працювати більше.

«Трудовий стаж тепер набувається градаційно. Тобто, кожного року збільшується норма стажу, яка необхідна для виходу на пенсію за віком», - наголошують у Пенсійному фонді.

Так, для прикладу, пояснюють фахівці, в 2028-му для виходу на пенсію необхідно щонайменше 35 років стажу. Якщо в трудовій книжці стажу замало, його можна докупити в держави. Один рік коштуватиме майже 32 тисячі гривень.