19:15, 13 січня

Валютні гойдалки. Долар почав відкочуватися вниз

Сьогодні в обмінниках за "зелений" правлять десь 28 гривень 20 копійок. А офіційний курс НБУ ще нижчий. Гривня щодня міцнішає на декілька копійок. Як це вплинуло на готівковий ринок валюти?

поділитись:
Валютні гойдалки. Долар почав відкочуватися вниз - фото 1

Подешевшав на 15 копійок. Учорашні 28.20 проти сьогоднішніх 28.05. Такий офіційний курс гривні до долара. На готівкому ринку ціни трохи різняться. За "зелений" правлять у середньому 28 гривень 16 копійок. Та на пана Ігоря такі коливання не впливають. Тримає заощадження біля себе. Накопичення стануть у нагоді, якщо робити велику покупку.

«Багато таких. За квартиру, за машину щоб купити, люди так перестраховуються. Як-би влітку, коли є можливість, зайве-відкладаю долари. Підстраховка, все одно», - розповідає житель Маріуполя Ігор.

А ось пані Карині вдається відкладати лише в гривнях. І то невеликі суми. Долари просто нема за що купляти.

«Не виходить, все що заробляєш - змушений віддати. Харчування, проживання, лікування. Хотілося б, але немає. Все прив'язане у нас на жаль, до долара», - каже жінка.

Та чи вплинули такі валютні гойдалки на вартість пального? За 95-й правлять - майже 29 гривень, за 92-й - на гривню менше. Пан Олег - водій. Говорить: ціни на заправках через коливання курсу не скачуть. А прайс на кожній АЗС свій.

«Все залежить від операторів, які продають бензин. Є бонусні речі. Колись і їх використовую. А гроші зберігаю в валюті тієї держави, в якому живу», - каже водій Олег.

Січень традиційно вважають «мертвим» місяцем на ринку валют. Період свят і канікул уповільнює роботу бізнесу. Це також позначається й на попиті. Відтак - чим менше покупців, тим нижчим є курс.

«Зараз святкові дні, зараз загальний обсяг попиту на долар зменшується, імпортери зменшили загальний обсяг попиту на долар. А експортери - продають товар закордон, вони реалізують валютну виручку. Цілком можливо, що найближчим часом ми побачимо невеличке зміцнення гривні», - зазначив економіст Олег Пендзин.

Долар може ще втратити в ціні, припускають експерти. Втім, це ніяк не позначиться на вартості товарів. Бо імпортери давно заклали ціну на свою продукцію - і валютні коливання на неї не вплинуть.