14:30, 06 жовтня

Велодоріжки. Чи мають право по ним пересуватися пішоходи?

Боротьба за територію, неуважність чи свідоме порушення правил? Містяни все частіше конфліктують через велодоріжки. Водії двоколісних наголошують - пішоходи ігнорують розмітку, знаки та створюють небезпеку. Проте й перехожі скаржаться на велосипедистів, мовляв, їздять тротуарами, ще й на швидкості.

поділитись:
Велодоріжки. Чи мають право по ним пересуватися пішоходи? - фото 1


Ярослав їздить на ровері понад 10 років. Каже, зазвичай - по велодоріжках. Проте вдається не завжди. Адже то матусі з колясками ходять, то перехожі прогулюються. Тож, доводиться виїжджати на тротуар та маневрувати між людьми. Гадає, можливо вони просто не помічають, що зайшли на іншу зону.

«Більш яскраві знаки або якось виділити велодоріжку якимись знаками або яскравою фарбою потрібно. Під час того, як їде велосипедист по велодоріжці і люди іноді не звертають на це увагу, можуть йти прям по середині велодоріжки і навіть якось сигналити людині, щоб він чув, він на це не звертає увагу, поки ти його або не зачепиш, або не під'їдеш прям в притул. Коли людина починає сіпатися, і ти можеш його зачепити», - каже велосипедист.

Останнім часом в Маріуполі будують все більше велодоріжок. Деякі - відокремлені від тротуару. Є й суміжні. Їх - виділили іншим кольором. Десь - нанесли відповідну розмітку та встановили знаки. Десь - ні. Тому перехожі - плутаються.

Містяни активно обговорюють цю тему і в соцмережах. Думки - різняться.

Фахівці вважають, маріупольці не звикли до велоінфраструктури. Адже у місті вона почала з'являтися лише 4 роки тому. Будували відповідно до державних стандартів. Наприклад, на Лівобережному пляжі, на проспекті Миру та вулиці Леваневського.

«Залежно від обмежених умов, багато буває місць, де дуже вузько і ми не можемо довести до норми відстань пішки та велодоріжки. Тому вони поєднані і це позначається окремим кольором. І в окремих місцях суміщені доріжки, де не можна ні дорогу змістити, ні будинок змістити і не можна перервати велосипедну доріжку», - зазначає головний інженер ККП "Маріупольавтодор" Григорій Привізенцев.

Проте, попри державні стандарти, в деяких місцях з'їзди з велодоріжок - не добудували. Отже, бути взаємоввічливими та дотримуватися певних правил - радить голова велоасоціації Володимир Курський. Для цього планують провести пізнавальні акції.

«Найближчим часом запланували кілька акцій, як популяризації. Що таке велодоріжка, як пересуватися по ній, хто має право. Лунатимуть символічні бланки, брошури, які будуть сповіщати, інформувати», - каже Володимир Курський.

За правилами пішоходи повинні рухатися тротуарами. Якщо ж вони відсутні, можна йти велодоріжкою. Проте й не заважати велосипедистам. Крім того, пішохідною зоною можуть їздити діти до семи років під наглядом батьків. Інші ровери - пересуваються лише велозонами або проїжджою частиною, інформують правоохоронці. У випадку ж аварії, коли є матеріальні збитки, травми або перелами, це адміністративне правопорушення. До відповідальності можуть притягнути як велосипедиста, так і пішохода.