19:41, 01.09.2020

Відкрити власну справу за один місяць

У Маріуполі майбутнім бізнесменам пропонують навчання в школі підприємництва - безкоштовно. З початку літа такі заняття прослухали вже понад 200 чоловік. Як стати учасником програми?

поділитись:
Відкрити власну справу за один місяць - фото 1

Останнє заняття третього набору школи підприємництва у Маріуполі. Учасники презентують проєкти, які створили впродовж курсу. Олександр Топіло бізнесмен вже понад 20 років. Виробляє лікувальний чай. Аби продавати товар не тільки маріупольцям, планує створити інтернет-магазин.

«У нас десь близько 50 різних варіантів розфасовки чаю. Намагаємося вирощувати у теплиці дуже нішеві».

Хоче розширити виробництво і Олена Ухань. Жінка займається випічкою. У школі їй розповіли, як збільшити асортимент.

«Скласти бізнес-план, розуміти всі процеси, що відбуваються у виробництві, тому що плануємо розширюватися, а для цього потрібні вже більш конкретні знання».

Стати учасниками курсів можуть ті, хто хоче започаткувати власну справу або вже це зробив. Як виробляти, куди продавати та де шукати фінансування - основні питання молодих бізнесменів, розповідає Ярослав Бурлаченко. Він відкрив свою фотостудію цієї весни.

«Тут більш детально розповідалося про грантові проєкти, в тому числі і міської ради. Плюс, про спілкування з подібними підприємцями, представниками органів влади. Тому я отримав те, що хотів, за чим йшов».

Заняття проходять тричі на тиждень протягом місяця. Участь безкоштовна, кажуть організатори. Школа заснована на базі Центру підтримки та розвитку малого та середнього бізнесу.

«Для міста це дуже важливо, тому що це дасть можливість розвивати нашу економіку. Тому що, коли ми говоримо про економіку міста, нам потрібно, щоб у наших жителів міста Маріуполя були, по-перше, робочі місця. І підприємці допомагають створювати нові робочі місця. Коли ми говоримо про економіку міста, ми говоримо про створення нових підприємстві, нові сервіси», - зазначила депутатка міської ради Ольга Пікула.

Зареєструватися для участі у школі можна на сайті Центру.