18:54, 01 вересня

Відсьогодні у Маріуполі школярам і студентам пообіцяли знижку на проїзд у маршрутках

Школярам і студентам - за пів ціни. На період навчання деякі маріупольські перевізники впровадили пільги. Про це на маршрутках свідчитимуть відповідні наліпки.

поділитись:
Відсьогодні у Маріуполі школярам і студентам пообіцяли знижку на проїзд у маршрутках - фото 1

Перевозять школярів і студентів за пільгою зокрема автівки 134 маршруту. З сьомої ранку і до шістнадцятої години на навчання можна їздити лише за 5 гривень.

Кондукторка розповідає, ініціатива не нова. Торік також впроваджували знижки, але через карантин скасували. Нині пасажири здивовані. Про те, що може заощадити на проїзді, школярка Єлизавета не знала. Дівчина їздить з пересадками. Каже, зекономлені кошти знадобилися б.

А ось деякі студенти скористатися пільгами поки не можуть. В університеті ще не видали студентський квиток.

Не вигідно тільки перевізникам, але - і до збитків акція не призведе, пояснює пан Олександр. Перевізник підтримав ініціативу.

«Вона по бізнесу взагалі не вдарить, а якщо і вдарить, то в незначній мірі. Я думаю всі перевізники, я впевнений, позитивно до цього питання поставляться», - каже приватний перевізник Олександр Коротченко.

У профільному департаменті кажуть, бізнесмени акцію підтримали охоче. Але - не всі.

«У нас один є проблемне питання - це передмістя. На маршруті до Старого Криму там практично немає пассажіросменяемості, люди їдуть зі Старого Криму на АС-2, там фінансові показники, на жаль, не дозволяють цього зробити», - розповів директор департаменту транспорту та зв'язку Василь Клат.

Пільги діятимуть до кінця травня. Але у вихідні і свята, а також на період канікул знижку скасують.

А ось у комунальному транспорті таких знижок немає. Аби платити менше, потрібно купувати проїзний. Для школярів і студентів - вартість вполовину менша.

Повністю ж безкоштовним проїзд для школярів у міському транспорті зробили у Львові, Києві та Сумах.