20:35, 11.08.2020

Як через додаток «Дія» перевіряють людей на карантині?

Із дому - ані руш! Українці, які повернулись із країн "червоного списку", де найвищий ризик підхопити Covid - мають пів місяця сидіти на карантині. За кожним стежить додаток "Дій вдома".

поділитись:
Як через додаток «Дія» перевіряють людей на карантині? - фото 1

Як саме перевіряють, чи не лишив хтось оселю? І що чекає на тих, хто все ж порушить правила обсервації?

Олег нещодавно повернувся з відпустки. Тепер перебуває на самоізоляції. Відразу по приїзду вирушив робити ПЛР-тест на коронавірус. Саме тоді - його загубили поліцейські.

«Мені в «Дії» прийшла смс, потім прийшло дві смски, поки мене не було, на які я не встиг відповісти. Потім прийшла третя, я вже на неї відповів. Через годину вже прийшло, що ви порушили карантин. Ніяких наслідків не було, але після цього вони почали приходити частіше», - каже Олег, зараз чоловік перебуває на самоізоляції.

Ще на кордоні Олег встановив застосунок "Дій вдома." Таке правило. Аби додаток завантажився - контролюють прикордонники. Вони реєструють усіх людей, які в’їжджають до України.

«Якщо виникає така потреба, що смартфон або відсутній, або просто не підтримує данний додаток, тоді прикордонники повідомляють про громадянина в поліцію, облраду, МОЗ і таку людину відправляють на обсервацію за її згодою. Обсервація в медзакладі.
- А якщо не погоджується?
- То не пропускаємо»
, - каже пресофіцерка Донецького прикордонного загону Валерія Карпиленко.

А вже потім ґаджет "стежить" за тими, хто на самоізоляції. Людина заходить у застосунок і завантажує фото. Та буває, програма може запідозрити, що особа лишила оселю та порушила карантин. Тоді - в двері постукають поліцейські.

«Більша кількість повідомлень - це, коли некоректно працює додаток. Близько 700 випадків - це особа не чула, те що додаток надсилає якісь повідомлення. І 90 випадків - це особи відпочивали також не чули. І більша частина - це, коли некоректно працював інтернет», - розповідає начальниця відділу комунікації ГУНП у Донецькій області Олександра Гаврилко.

У Маріуполі поки не склали жодного протоколу за недотримання карантину. Проте на Донеччині прецеденти - були. Аж - 5: у Добропіллі, Покровську, Краматорську та Волновасі. Бо правоохоронці знайшли докази того, що порушник не дотримався самоізоляції.

«Це є привідом для складання протоколу. За порушення правил карантину, штраф передбачає від 17 тисяч гривень. У будь-якому разі лише суд розглядає цю справу», - наголошує пресофіцерка управління патрульної поліції в Донецькій області Ольга Артюхова.

Та шанс не сидіти вдома цілих два тижні є. Треба пройти ПЛР-тест на Covid-19. Людина має встигнути це зробити протягом доби по поверненню із-за кордону. Результат автоматично заноситься в додаток "Дій вдома". І якщо він негативний - вимушений "домашній арешт" на тому скінчиться.