21:48, 25 жовтня

Як голосували маріупольці які захворіли чи знаходяться на самоізоляції

Нова реальність. На ціх виборах додалася ще одна категорія голосуючих – люди з Covid-19. Як проходило голосування вдома та у лікарнях?

поділитись:
Як голосували маріупольці які захворіли чи знаходяться на самоізоляції - фото 1

Одна з виборчих дільниць Маріуполя. Тут зареєстровано більше 1700 містян. Однак не всі можуть сюди дістатись.

«13 голосують на дому. Два з яких знаходиться на самоізоляції. Наша комісія в складі трьох чоловік з собою бере маски, рукавички, щитки», - розповіла голова дільничної комісії №308 Олексій Куліш.

Тим, хто хотів скористатись правом волевиявлення на самоізоляції, слід було до вечора п'ятниці надати комісії заяву та довідку про хворобу. Однак отримати останню виявилось непросто, розповідає Данило.

«Кому-то стало погано, довга черга. Люди, хто на 11 записаний, заходили в годину-дві. Так що у нас зайняло 9 годин отримати ці довідки. Ідіоти - це люди, які не мають в житті полюса. Не хотілося бути ідіотами, проявляємо активну громадянську позицію, і тому дуже хотілося проголосувати», - зазначив виборець Данило Ребро.

Замість дільниці обирати у лікарні довелося й секретарю маріупольської міської ради Степану Махсмі.

«Вийшло так, що саме перед виборами отримав позитивний тест. Симптоми - температура і легкий кашель. Так само, як не було у нас Covid-19, так само не було і досвіду голосування в лікарні», - розповів секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма.

Проголосував удома й міський голова Маріуполя Вадим Бойченко. Через коронавірус мер на самоізоляції. Сьогодні пообіді до Вадима Бойченка приїхали члени дільничної комісії зі спеціальною урною для голосування.

«Найголовніше, що важливий голос кожного. Важливо прийти і віддати свій голос. Щоб ми сьогодні демократичними шляхами вибрали шлях розвитку міста Маріуполя. Тому важливий сьогодні голос кожного», - наголосив Вадим Бойченко.

Проте через пандемію коронавірусу багато маріпуольців залишилися цього разу вдома.