11:35, 02 вересня

Як отримати електронний сертифікат вакцинації?

Електронна перепустка за кордон. Нещодавно Євросоюз визнав українські ковід-сертифікати у додатку "Дія". Отримати підтвердження вакцинації можуть ті, хто імунізувався двічі. Як завантажити документ?

поділитись:
Як отримати електронний сертифікат вакцинації? - фото 1

Спочатку треба пройти таку собі перевірку - додаток "Дія" має розпізнати ваше обличчя. Якщо система не знаходить сертифікат, треба йти до лікаря, аби взяти паперовий документ. А ще уточнити, чи всі дані внесли до бази вірно.

Сертифікати, внутрішній та міжнародний, діють півроку. Крім того, на відміну від паперового варіанта, електронний містить більше інформації, кажуть лікарі.

«Ковідний сертифікат, він в собі містить крім відомостей про вакцинацію ще відомості про ПЛР, які бралися у пацієнта. І відомості про те, якщо людина перехворіла ковідом», - розповідає медична директорка з обслуговування ЦПМСД №2 Надія Фартушняк.

Однак у Міністерстві закордонних справ попереджають - навіть якщо ви отримали електронний сертифікат, не варто квапитися із подорожами. Адже правила в'їзду до різних країн змінюються чи не щодня. Також в Уряді обіцяють карати за підробку довідок про вакцинацю.