13:25, 22 жовтня

Як отримати ковід-сертифікат за спрощеною процедурою

Без черг і ризику захворіти. У департаменті охорони здоров'я створили онлайн-форму для отримання паперової довідки про вакцинацію.

поділитись:
Як отримати ковід-сертифікат за спрощеною процедурою - фото 1

 

Ірина прийшла до поліклініки, аби записатися на прийом. Аж тут побачила на стенді інформацію, як можна відправити заявку на паперовий сертифікат про вакцинацію онлайн.

Від цього тижня такі оголошення можна знайти в усіх комунальних медзакладах Маріуполя. Аби залишити інтернет-запит на документ, потрібно відсканувати QR-код або перейти за посиланням.

На думку лікарів, сервіс має спростити роботу та розвантажити медзаклади. Головне - правильно вказати дані.

Заявка потрапляє до єдиної бази миттєво. Далі її має обробити реєстратор.

Однак отримати готовий документ швидко не вийде,- попереджають у департаменті охорони здоров'я. Усе - через завантаженість медичної системи. Крім того, міжнародний сертифікат засвідчує лише повний курс вакцинації проти ковіду. А для тих, хто імунізувався першою дозою - є інші рішення.

Така особа має довідку, яку вона отримує безпосередньо в центрі вакцинації. Про те, що її щеплено першою дозою. Також така особа може згенерувати жовтий сертифікат у додатку "Дія".

Також додають: послуга доступна тим, хто уклав декларацію у міських центрах первинної медико-санітарної допомоги. Якщо ж її немає, то сертифікат видасть центр, де було зроблене друге щеплення.