20:10, 14.01.2020

Як підготувати організм до ритуалу водохрещення?

Екстремальне пірнання. На Водохреще тисячі українців підуть до ополонок, аби зануритися в морозну воду. Як підготувати організм до такого ритуалу та чи справді вода змиває всі гріхи?

поділитись:
Як підготувати організм до ритуалу водохрещення? - фото 1

Підіймання гирь, біг, а в холоди - моржування. Пані Людмила зі спортом по життю. Каже, до зимового пірнання її долучила подруга.

"Я начала. Сентябрь продолжила, затем ноябрь. И вот уже 13 лет. Уже пошла и дальше, дальше, и сейчас круглый год я уже купаюсь" – розповідає Людмила Голубенко.

Перш ніж пірнути навіть загартованим треба підготуватися. Це може бути пробіжка, вправи на тренажерах чи розминка. Цьогоріч льоду немає, тож нічого не заважає зайти у море. Декілька хвилин водних процедур - і знову на берег. А потім жінка пропонує й іншим спробувати.

"Покупаемся. Сейчас позанимаемся, разогреемся. Тоже перейдём к водным процедурам".

А поки рятувальники почали готувати хрещенські ополонки.

"Это извлечение опасных предметов, которые осенне-зимними штормами принесло. Это установление помостов, трапов, боновых заграждений, палаток" – розповідає начальник рятувальної аварійно-водолазної служби Олександр Татай.

Тим, хто страждає на хронічні захворювання, від зимового пірнання варто відмовитись, попереджають медики. Адже це велике навантаження на організм, до якого слід готуватись завчасно.

"Подготовка идёт не только какая-то кратковременная. Подготовка идёт в течение всего года. Это и занятия спортом, это и, возможно, закаливания. Но лишний раз, не будет лишним, точнее, проконтролировать и проконсультироваться со своим семейным доктором" – акцентує сімейна лікарка Надія Фартушняк.

На Водохреще освячують воду, тож пірнати в ополонку не обов'язково, - кажуть священники. Проте і поганого в цьому теж нічого не бачать.

"Для здоров'я це навпаки дуже добре. Але не треба думати, що, якщо людина цілий рік грішить, а потім на Богоявлення і в день Святого Хрещення буде занурювати в воду крижану, і автоматично знімуться всі гріхи. Це неправда" – розповідає архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій.

Та головне - пірнати треба у підготовлені до цього ополонки. А не деінде! Аби не травмуватися.