16:20, 21 червня

Як підприємцям, які втратили дохід під час карантину отримати допомогу від держави?

Громадяни, які під час карантину були вимушені припинити діяльність, отримають компенсацію. Для цього треба звернутися до міського центру зайнятості.

поділитись:
Як підприємцям, які втратили дохід під час карантину отримати допомогу від держави? - фото 1

 

Наталія Вікторівна - підприємниця. Працює на Центральному ринку близько 20 років. Продає господарські інструменти та будівельні матеріали. Але з початком карантину ятку довелося закрити.

«18 березня нас закрили, ми не працювали. А оренду, патенти, це ми все платили», - розказує підприємниця.

А у Світлани Олексіївни - магазин секонд-хенду. Жінка запевняє - вона дотримується всіх карантинних правил, але покупців - небагато. Та й за два місяці, поки магазин не працював, встигла зазнати збитків, адже найвигідніший період для такої крамниці - якраз весна та осінь. Тому, як дізналася про державну допомогу, - вирішила звернутися до центру зайнятості.

«Подруга зателефонувала, пішла перед цим в центр, все зробила. Подзвонила, каже - Свєта, йди. Я, якщо чесно кажучи, мало вірила, що буде якась допомога. Тому що звикли сподіватися тільки на себе», - зізнається жінка.

Необхідні документи Світлана встигла зібрати та подати за два дні. І тепер - очікує на грошове відшкодування. Фахівці Центру зайнятості розповідають, документи розглядають протягом доби. Потім - доправляють до області.

«Підприємець повинен надати заяву, наказ про те, що припинена робота, відомості, які відображають, скільки відпрацьовано часу і скільки - не відпрацьовано. І все, невеличкий такий пакет документів», - розповів Юрій Чуприн, директор міського Центру зайнятості.

В обласній установі заяву розглядають три дні. Якщо знаходять недоліки, дають на доопрацювання ще 5. Сума компенсації за місяць - близько мінімальної зарплатні. За словами Юрія Чуприна, маріупольським підприємцям уже виплатили понад 2,5 мільйони гривень допомоги.