11:36, 29.08.2020

Як проїхати у громадському транспорті з велосипедом?

Маріупольці створили петицію, щоб вирішити питання з транспортуванням велосипедів у громадському транспорті. Чи підтримає таку пропозицію влада?

поділитись:
Як проїхати у громадському транспорті з велосипедом? - фото 1

Володимир щодня дістається до роботи велосипедом. Каже, так швидше та зручніше. Проте бувають випадки, коли з ровером доводиться їхати в громадському транспорті.

«Пробив колесо, з собою не було ні латок, ні насоса. Довелося сідати в тролейбус. Постійно місця, які під коляску і якраз розраховані, щоб туди велосипед поставити, вони забиті. І пощастило тільки тому що три тролейбуси один за одним їхали. І в останній я як раз-таки вліз. Інакше взагалі ніяк. Доводиться викликати або таксі, або друзів, щоб підвезли додому », - розповідає велосипедист.

На думку містян, компактний самокат чи байк у салоні не є перешкодою. Проте зайвого місця в тролейбусах і автобусах немає, вважає пані Тетяна.

«Часто і густо бувало так, що я підходжу ось, 18П я чекаю автобус. Люди вийшли, вона (кондуктор) говорить: "У мене вільних місць немає". І я залишаюся на зупинці. А якщо ще буде велосипед - я не думаю, що буде місця більше».

Для того, аби ровери не заважали пасажирам, маріупольці пропонують вдосконалити конструкцію саме громадського транспорту.

«На задньому майданчику, припустимо, приставити якусь сітку. Щоб можна було поставити або причепити чимось. На 2-3, припустимо, велосипеда. Це ще прийнятно. Але всередину - це нонсенс», - каже Надія.

Велосипедисти навіть створили петицію, де пропонують встановити спеціальні кріплення на комунальних автобусах. Такі механізми широко розповсюджені в Америці та Європі. Зафіксувати байк можна кількома рухами. Однак у департаменті транспорту наголошують - для Маріуполя це питання не на часі.

«Ми розглядали, так, в європейських містах з розвиненою інфраструктурою використовуються такі кріплення для рухомого складу. Велорух з'являється в основному тоді, коли створюється повністю велоінфраструктура. І коли це буде на більш такому масштабному рівні, тоді вже це питання доцільно розглядати», - зазначив начальник відділу департаменту транспорту та зв'язку Микита Бірюков.

Також в установі додають, везучи ровер у громадському транспорті, за двоколісного потрібно заплатити як за додаткового пасажира.