12:30, 20 серпня

Як швидше відновитися після коронавірусу?

Гнітючу слабкість протягом місяця можуть відчувати навіть ті, хто переніс коронавірус безсимптомно. Але формула виходу з постковідного стану, кажуть медики.

поділитись:
Як швидше відновитися після коронавірусу? - фото 1

Менше роботи та ліків - більше відпочинку і води! Ця проста формула прискорить вихід із постковідного стану, кажуть лікарі. Гнетючу слабкість протягом місяця можуть відчувати навіть ті, хто хворів безсимптомно.

Пацієнти, які перехворіли на ковід скаржаться на слабкість і втрату активності. Лікарка Владислава Романюк закликає не поспішати встановлювати рекорди. І не звинувачувати себе в лінощах.

«До місяця-двох мінімум, людина відчуває слабкість деяку. Зниження працездатності, тобто це абсолютно у всіх людей, і я їх попереджаю, щоб вони не ображалися на себе, не ображалися на свій організм! Чи не були в пошуку якихось препаратів, якийсь панацеї, а сприймали це нормально».

Орган, який найбільше страждає від вірусних навантажень - печінка. Якщо не було ускладнень - відновиться за місяць! Для цього потрібно пити багато води та відпочивати.

Як вийти з постковідного стану, Владислава Романюк розповіла під час трансляції "Запитай у лікаря" Фонду Ріната Ахметова. Ефіри, які мають вже 14 мільйонів переглядів,- частина масштабного проєкту фонду «Боротьба із COVID-19 в Україні».