11:15, 27 січня

Як телефон впливає на наш сон?

Телефон замість колискової. Часто перед сном, уже в ліжку, люди читають повідомлення в соцмережах. Да так і засинають - зі смартфоном під подушкою. Як впливає прилад на організм та чи безпечно залишати його поруч на всю ніч?

поділитись:
Як телефон впливає на наш сон? - фото 1

Постійно з телефоном. І на роботі, і в особистих справах, каже пані Юлія. Запевняє - про шкоду від ґаджета знає, але не завжди вдається на ніч залишати його поодаль.

«Намагаюся прибирати, звичайно, нижче, але часто, так під подушку завжди. Але це дуже шкідливо. Знаю про це. Дуже шкідливо, коли лежить біля голови, а взагалі люблю більше живе спілкування», - каже жителька Маріуполя.

Найбільше телефон впливає на дітей, думає пані Ірина. Ділиться - вони грають в ігри на перервах, буває спілкуються й на уроках. Вдома - теж регулярно перевіряють соцмережі. І жінка не просто забороняє їм користуватися смартфоном у ліжку, а й сама подає приклад.

«Намагаюся, щоб вони по мінімуму користувалися. Молодший поки не користується, старшїй доводиться, тому що треба з нею зв'язуватися я використовую його зателефонувати, написати повідомлення, якісь справи. Там на оплату комунальних послуг, за проїзд заплатити. А так будильник ставлю, але подалі від себе», - розповідає Ірина.

Пані Наталя - бухгалтерка. Розповідає - на роботі постійно з ґаджетами. Тож перед сном телефоном взагалі не користується.

«Поряд не ложу, ложу десь в сусідній кімнаті, на тумбочці, ну щоб чути було. Близько намагаюся не класти його. Тим більше будильником я взагалі не користуюся, тому ось так», - каже Тетяна.

У жодному разі не залишайте смартфон під подушкою та поблизу голови, наголошують медики. Адже звуки повідомлень, дзвінків - дратують вашу нервову систему. І хоч ви не прокидаєтесь від шуму, ваш сон все одно порушується. Можуть мучити кошмари або ж безсоння.

«У людини, коли вже він встане, то встане не відпочив, його біологічний режим сну буде порушений. І людина, коли встав не відпочив, він гнівається, він може бути агресивний. Він буде погано виконувати свої функціональні обов'язки і по роботі. Він може і спізнитися, і конфлікти можуть виникнути, і особисті, і по роботі», - каже лікар-невролог Вікторія Невпряженко.

Додає, як наслідок від недосипання - можуть виникати гіпертонії, дистонії та порушення серцево-судинної системи. Лікарка рекомендує, найкраще рішення проблеми - телефон без звуку, залишати подалі, а прокидатися під звичайний будильник.