13:15, 30.12.2020

Як вберегти ялинку, якщо дома живе кот?

Кіт проти ялинки. Тільки-но господарі чотирилапого прикрасили новорічне дерево, хвостатий вже поряд. Поспішає зняти кульки та гірлянди. А ще - скуштувати голки та мішуру. Як відучити від цього пухнастого і куди звертатися, коли кіт вже наївся дощика?

поділитись:
Як вберегти ялинку, якщо дома живе кот? - фото 1

У журналістки телеканалу «Сигма» Валентини Чурікової - вдома живе двоє котів. Розповідає: цього року обирала прикраси на ялинку прискіпливо. Скляних кульок купували мало, бо пухнаста їх збиває лапами.

«Вирішили знизу повісити не такі кульки, які вона полюбляє. А такі не дуже, вони не б'ються. Але все одно, вона намагається їх зняти, намагається ними погратися, особливо вночі, коли всі сплять. Це чутно на всю квартиру, як вона там шурхає трошки», - розповідає Валентина.

Дівчина намагалася перевиховати кішку. Та, говорить, марно.

«Відучити важко, якщо тільки сварити. Ми намагаємося якось знаходити спільну мову».

Жартує: боїться, що колись чотирилапа ялинку завалить. І не дарма, бо деякі господарі неодноразово ловили пухнастих на гарячому. Таких відео дуже багато в інтернеті!

А ще коти полюбляють їсти мішуру. І від цього їх ледь можна відучити. Тому власники чотирилапих вішають такі прикраси подалі або взагалі не купують. А якщо ви все ж таки помітили, як кіт з'їв дощик, - мерщій до лікаря. Адже це загрожує не тільки здоров'ю улюбленця, а й його життю.

«Тому що утворюється закупорка кишечника, кишечник зупиняється і місце, де лежить чужорідне тіло. На жаль, починається некроз кишечника. Це призводить до перитоніту і загибелі тварини. Я не бачила значних зусиль по отучению тварин. На жаль, найчастіше собаку ще якось можна. А ось кішку навряд чи, вони дуже грайливі», - каже ветеринарка Галина Сергєєва.

Аби не сталося біди, ветеринари радять не купувати прикрас, які можуть нашкодити котику.