19:45, 13.08.2020

Як вирішити проблеми громади та зробити міста та села комфортнішими?

Учасники "Школи місцевого розвитку" вчаться реалізовувати проєкти на прикладі нашого міста. Для жителів різних куточків Донеччини маріупольці провели три дні екскурсій та тренінгів.

поділитись:
Як вирішити проблеми громади та зробити міста та села комфортнішими? - фото 1

Учасники проєкту за три дні відвідали центри надання послуг, лікарні та заклади освіти. Були і в маріупольскому технічному ліцеї. Будівлю два роки тому капітально відремонтували, закупили сучасне обладнання. Умови навчання спонукають учнів досягати успіхів, впевнені вчителі.

«Підкорили наукові вершини престижних міжнародних конкурсів і багато з них будуть навчатися в престижних вузах не тільки України, а й Польщі», - розповідає заступниця директора Маріупольського технічного ліцею Ірина Целіковська.

Пані Олена теж учителька. Приїхала з маленького міста Часів Яр. Планує стати депутаткою. Завдяки проєкту "Школа місцевого розвитку" побачила, як можна змінити заклади освіти.

«Якщо, звичайно, працювати на благо. На благо людей, на благо дітей. Під великим враженням від технічного ліцею, велике спасибі всім організаторам», - каже гостя з Чосів Яру Олена Беззабарна.

Вражені учасники і від ЦНАПів. Нині в офісі надають близько 400 послуг.

У межах проєкту, аби вирішити проблеми в своїх громадах, пані Ірина, вона приїхала із Сіверська, хоче запозичити досвід Маріуполя.

«У нашій громаді сім населених пунктів, але вони все розкидані і жителям цих населених пунктів дуже важко добиратися до центру. Відсутність транспортного сполучення - от ми розглядали цю проблему і шукали шляхи вирішення», - каже Ірина Коваленко.

Визначився з рішеннями і Артем. Чоловік живе у Бахмуті. Аби зробити місто пізнаваним, планує розробити бренд-бук.

«Я навіть зараз, сьогодні під час перерви робив пометочкі, які я буду використовувати у себе. Це перше, ніж я хотів би зайнятися. І, напевно, наступний проект, таке, що мені теж дуже сподобалося, - це онлайн-карта», - розповів житель Бахмута Артем Сабаєв.

"Школа місцевого розвитку" працює впродовж двох місяців. Жителі інших міст вчаться у маріупольців розробляти та реалізовувати проєкти та залучати інвестиції, аби покращити якість життя в своїх громадах.