13:05, 27 серпня

Які харчові уподобання можуть стати причиною інсульту?

П’єте чай із цукром? Їсте тістечка? А чи варто? Цукор вбиває серце і судини швидше за тютюн. А якщо ви вживаєте забагато жирного, уникаєте прогулянок пішки - ризик інсультів зростає в рази! Як зберегти своє здоров'я - поради від Бориса Тодурова.

поділитись:
Які харчові уподобання можуть стати причиною інсульту? - фото 1

Борис Тодуров відомий не тільки як кардіохірург, який перший в Україні пересадив серце. А ще й як палкий поборник здорового способу життя.

Через пандемію COVID-19 значно зросла кількість пацієнтів із кардіологічними захворюваннями, які відкладали лікування. Про це професор детально розповідає під час ефіру "Запитай у лікаря" Фонду Ріната Ахметова.

Директор Інституту серця закликає переглянути свій спосіб життя: прибрати увесь цукор з кухні. Вживати меду не більше столової ложки на день. А ще зменшити порцію солодких фруктів - таких, як виноград. Солодощі - така ж отрута для організму, як і тютюн.

«Це все страшна отрута для ваших легенів, для вашого серця і для ваших судин. Оманливе враження, що якісь нові курильні девайси менш шкідливі - це обма», - наголошує директор Інституту серця, заслужений лікар України Борис Тодуров.

Кардіохірург радить налягати на рослинну їжу. Щодня вживати приблизно 100 грамів білка, це приблизно дві м’ясні котлети! І з жирами важливо не перебрати норми.

Рекомендує усім, кому за 40 пройти обстеження. Аби виявити хронічні недуги. Вони зазвичай загострюються або вперше проявляють себе під час ковиду.

«Взагалі людям потрібно періодично обстежуватися хоча б раз на рік, а вже тим більше після сорока. Ковід залишає після себе дуже неприємні наслідки, так званий постковідний синдром. Якщо у вас є відчуття нездужання. або якісь симптоми має сенс піти і обстежитися в хорошій клініці повністю», - каже Борис Тодуров.

Рекомендує практикувати фізичні навантаження хоча б тричі на тиждень. Спати 7-8 годин на добу.
Прості речі, упевнений професор, іноді рятують життя. Трансляції щотижневих онлайн-зустрічі з провідними лікарями, доступні на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Фейсбуці і Ютуб. Відео проєкту вже переглянули понад 15 мільйонів разів.