17:30, 24 серпня

Які реформи впровадили в Україні за 30 років?

Рівень виплат, якість обслуговування та зміни у навчанні. З моменту проголошення Незалежності, наша держава зазнала різних змін та реформ. Наприклад, в медичній сфері, освіті та наданні соціальних послуг. Яких результатів вдалося досягти?

поділитись:
Які реформи впровадили в Україні за 30 років? - фото 1

Медицина.

Сьогодні він - директор поліклініки, а в радянські часи, коли тільки починав свою кар'єру, був інтерном. Олександр Лазаренко згадує, тоді було престижно навчатися, молодим спеціалістам пропонували робочі місця, надавали житло. З проголошенням Незалежності було важко. Адже фінансування, медикаменти, обладнання - все це було з затримкою. З часом ситуація стабілізувалася. Нині ж - розвиток медицини значно залежить від муніципалітету, - вважає фахівець. Так у Маріуполі за останні п'ять років - умови значно поліпшилися.

«Ремонтуються приміщення. Зокрема, наш центр в тому році отримав два прекрасних приміщення, це дитяча амбулаторія, там було вкладено близько 23 мільйонів гривень на ремонт і обладнання, і наша доросла. Сьогодні у нас є весь спектр», - каже лікар.

У 2008-му - українцям почали пропонувати медичну страховку, а сьогодні впроваджують гарантії та розділяють лікарську допомогу на первинну та спеціалізовану.
Та проблеми все ж є - нестача фахівців. Через це - черги та скарги, адже спеціалісти просто не встигають вчасно приймати пацієнтів.

Освіта.

Педагоги теж згадують про перші кроки суверенност. Кажуть, вони були непростими: не вистачало обладнання, грошей, заклади ремонтували разом із батьками власноруч. Зміни почались з освітньої реформи - "Нова українська школа".

«Кожен клас у нас має мультимедійне оснащення і обладнання для проведення уроків. Це інтерактивні дошки і документ камери, і проектори, ноутбуки. Тобто кожен вчитель забезпечений, щоб проводити якісно урок і давати якісні знання», - показує директорка школи №36 Руслана Карнаушенко.

По-друге - змінили підходи до навчання. На уроках діти поводять себе вільно, їм можна піти попити води, відволіктися. Крім того, заняття проходять на свіжому повітрі, часто в ігровій формі.

Соціальна сфера.

Субсидії - одне з головних надбань в соціальній сфері. Таку грошову гарантію в Україні впровадили у 95-му році.
Нині - отримати ці додаткові виплати просто та доступно: до установи можна подати документи онлайн, через сайт, а всі довідки - збирають спеціалісти.

До проголошення Незалежності працював орган соціального забезпечення, розповідають фахівці. Який і надавав фінансову підтримку від так званих ризиків: хвороб, інвалідності, старості, втрати годувальника, безробіття тощо. А у січні 92-го року створили Пенсійний Фонд.

Сьогодні ж установа - має інтернет-портал, де можна звернутися з питанням про нарахування виплати, отримати довідку про її розмір, внески або оформити електронний лікарняний. Незабаром впровадять у систему накопичувальну пенсію.

Реформи тривають. Сподіваємося, для усієї країни вони підуть на користь!