11:35, 11.08.2020

Який відпочинок обирають українці, що спланували відпустку в серпні

Спіймати літо за хвіст. За яких умов країни пускають до себе туристів і що треба знати перед тим, як купуєш квиток на літак?

поділитись:
Який відпочинок обирають українці, що спланували відпустку в серпні - фото 1

Ольга та Ігор приїхали до Маріуполя з Сум. Подорожують Україною. Хоча спочатку планували поїздку за кордон.

«Травневі свята, в Барселоні в цей час гонка Формули-1 проходить. І ось ми намагаємося щороку їздити, але в цьому році не вийшло. Щороку вибираємо новий Гран-прі, нову країну, нову трасу. Ми вже побували і в Києві, і в Одесі, зараз ми в Маріуполі вже місяць знаходимося. Збираємося ось на наступному тижні поїхати в Карпати», - розповідає туристка Ольга Харченко.

Через карантин чимало українців обирають місцеві курорти біля моря. Однак не завжди те, що ближче коштує дешевше. Олеся тільки-но приїхала з відпочинку в Бердянську. Каже, ціни неприємно вразили.

«На 2 дні ми витратили 7 тисяч. Щоб і будиночок зняти. А в тому році я їздила до Туреччини. На цілий тиждень, на 8 днів - заплатила 20 тисяч. Як би є різниця. І там їжа і все, і дуже було круто, набагато краще. Мені сказали, в цьому році дорожче була Туреччина і все. І Єгипет дорожче був. Гарячих турів не було, тому що карантин був»,- каже жінка.

"Гарячих" путівок - безліч, запевняють у турагентстві. Однак ще не всі країни доступні туристам. Та й ціни на подорожі незабаром можуть зрости.

«Туреччина їх починає потихеньку піднімати, так як європейські країни починають літати. Зокрема, Польща з 7 числа, я знаю. Інші - з 10-го. Туреччина, Єгипет, Албанія, Чорногорія і Хорватія - це основні зараз напряму. Але більше користуються популярністю Туреччина і Єгипет, так як там по прибуттю в Україну без тестів», - розповідає директор туристичної агенції Олексій Попов.

Щодня та чи інша держава відкриває небо. Проте умови перебування там можуть змінюватися щохвилини.

«Відкрилися Арабські Емірати. Вони спочатку зробили тести тільки у них. А зараз, з учорашнього дня вони оголосили, що тести можна нашими сертифікованими лабораторіями зробити і летіти до них», - зазначає Олексій Попов.

Відстежити ситуацію можна на сайтах консульських служб. Там є поради, як підготуватися до подорожі або яку країну можна вибрати в якості транзитної.