20:12, 23.06.2020

Єдиний в світі повністю розписаний українським орнаментом храм буде у Маріуполі

Блакитні квіти до самого даху. У Маріуполі львівська художниця Ольга Черьомушкіна розписує Храм Святого Петра Могили "петриківкою".

поділитись:
Єдиний в світі повністю розписаний українським орнаментом храм буде у Маріуполі - фото 1

Храм Святого Петра Могили у Приморському районі. Уже понад тиждень над фасадом чаклує художниця Ольга Черьомушкіна. Вона до Маріуполя приїхала зі Львова. Аби прикрасити церкву петриківським розписом. Створила два ескізи - у червоному та блакитному кольорах. Зупинилася на останньому.

Цим різновидом народного мистецтва Ольга займається ще з дитинства. І Маріуполь для неї - рідне місто. Тут декілька років тому вона знайшла чоловіка. Через те ця робота для неї особлива. Найважче працювати на висоті, ділиться жінка. Сама би не впоралася. На допомогу художниці зі столиці приїхала її учениця - пані Тетяна.

«Набір якихось, скажімо так, деталей основних, з яких можна зробити будь-що. Кольорова гама. Петриківський розпис - це завжди квіти, радість і цвітіння», - каже помічниця художниці Тетяна Кубрицька.

Зранку і до вечора вони разом працюють у храмі. Планують покрити орнаментом дві стіни. Головне, кажуть, аби погода сприяла. Стали до роботи за запрошенням маріупольських волонтерів.

Єдиний в світі повністю розписаний українським орнаментом храм буде у Маріуполі - фото 20592

 

«Його розробляла я, але ініціатива була від місцевих волонтерів. Показати, розказати людям, що це дійсно варто дізнатися, яке воно класне, яке воно колоритне і витончене в той же час», - розповідає Ольга Черьомушкіна.

Гроші на фарбу та пензлики зібрали волонтери. Закінчити розпис планують за місяць.

«Закінчимо цей проект, почнемо працювати з проектом кованої скульптури Архангела Михайла, яка буде стояти в центрі двору цього храму. Тим більше Архангел Михаїл - це покровитель воїнів», - зазначає волонтер Кирило Долімбаєв.

І вже восени зміниться не тільки будівля, але й подвір'я храму. Церква стане єдиною в світі повністю прикрашеною "петриківкою".