20:30, 30.06.2020

З 1 липня в Україні зміниться вартість транспортування газу

У платіжках знову будуть нові суми. Ціна за транспортування газу виросте в середньому на 10%. Як пояснюють це фахівці та що робити, якщо ви заплатили наперед?

поділитись:
З 1 липня в Україні зміниться вартість транспортування газу - фото 1

 

Жителька Маріуполя Фаїна Ясліковська щойно розрахувалася за газ та його доставку. Живе в квартирі, суми виходять невеликі. Платить заздалегідь - за кілька місяців.

«Зайвий раз щоб не ходити, щоб не було комісій. Тому що 4,86 - газ, а комісія - 3 гривні. Які ось свої будинки, вони ж кооперировались все разом. Гроші збирали, оплачували і думали жити красиво, добре. А зараз виходить треба дровами топити», - каже пенсіонерка.

Підвищення тарифу за послугу розподілу газу відбудеться 1 липня. Мешканці багатоповерхівок цього майже не відчують. Кому може вдарити по бюджету - то це жителям приватного сектору. Адже суми залежать від об'ємів спожитого палива. Олена Пташка вже підрахувала, скільки платитиме.

«Приблизно буде у мене 250 гривень. За що я буду платити - я не знаю. І кому ці гроші йдуть - теж не знаю. За всі ці роки до нас ніхто не під'їхав хоч би труби пофарбувати, як то кажуть, жодного разу», - зазначає жінка.

Вартість доставки блакитного палива збільшиться в середньому на 10%. Зміни були заплановані ще торік, розповідають газовики.

«Буквально минулого тижня національною комісією були внесені зміни в структуру тарифу ПАТ "Маріупольгаз". І з 1 липня по грудень місяць включно 2020 року послуги з розподілу природного газу становитимуть 1308 гривень за 1000 кубометрів газу», - розповів генеральний директор ПАТ "Маріупольгаз" Сергій Олефір.

Квитанції з новими сумами маріупольці отримають протягом двох наступних тижнів.

«Ті споживачі, які виробляли переплату, вони також побачать у грошовому вираженні свою переплату. Тобто, вона нікуди не дівається. Цілком можливо, що цій переплатою можна буде місячний платіж перекрити», - зазначив Сергій Олефір.

В установі нагадують, сплатити за доставку природного газу потрібно до 20 числа поточного місяця.