19:03, 23 вересня

З наступного року медикаменти будуть продавати лише за електронним рецептом

Купити інсулін або антибіотик - тільки після смс-ки від лікаря. У профільному міністерстві розробили план з впровадження такого продажу препаратів до 2023 року.

поділитись:
З наступного року медикаменти будуть продавати лише за електронним рецептом - фото 1

Раз у півтора місяця - прийом у лікаря і черга в аптеці. Дмитро - інсулінозалежний. Отримує медикаменти виключно за рецептом. Запевняє - іноді це незручно.

«Я приходжу до ендокринолога, мені виписують рецепт, я ставлю всеі печатки і приходжу в аптеку вже отримувати інсулін. Було таке, що я просто переплутав дати, в результаті потім час вже може бути вільний через 7-8 днів, тому що вже люди записані. І виникає питання, якщо в притул інсуліну - як далі і що робити?», - розповідає хлопець.

Наступного року в Україні мають впровадити електронне призначення і тоді хлопець отримуватиме лише повідомлення на телефон. Нині за є-рецептом можна придбати медикаменти за програмою "Доступні ліки". Пацієнт отримує смс-повідомлення з номером та кодом підтвердження. На прийом до лікаря можна не приходити, а лише зателефонувати.

«Тобто людина не приходить, не витрачає гроші на проїзд, нічого. І ми виписуємо ці препарати. Єдиний мінус - це коли, припустимо я у відпустці або на лікарняному, то виписати цей препарат крім мене ніхто не може», - розповідає сімейна лікарка Лілія Бляшинська.

З 2021 року електронний рецепт буде поширено на інсулін, наркотичні та імуносупресивні засоби. На обслуговування пацієнта з таким направленням піде щонайменше 5 хвилин, розповідає провізорка. Вважає, через реформу черги в аптеках можуть збільшитися.

«Так само буде швидше відпустку проводитися, ніж поки я б'ю на електронну рецептом. Поки воно у мене висвітиться, поки людина вибере. Це займе довше часу, ніж належить», - вважає провізор Ганна Заліщук.

Аби уникнути самолікування пацієнтів, в профільному міністерстві взялися впроваджувати електронний рецепт. Наступного року без смс-ки не можна буде придбати антибіотики.

«Електронний рецепт фіксується в системі і ми чітко можемо прослідкувати потім яким лікарем це виписано, чи потрібно було виписувати. Це потім вже питання щодо якості надання медичної допомоги», - зазначив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

А з 2023 року так відпускатимуть усі рецептурні лікарські засоби.