13:35, 27 січня

За час конфлікту на Донбасі були поранені майже сто дітей, ще більше – загиблих

Десятки тисяч - зазнали психологічного насильства. Це жахлива статистика наслідків збройного конфлікту на Донбасі. Як малеча восьмий рік долає такі випробування?

поділитись:
За час конфлікту на Донбасі були поранені майже сто дітей, ще більше – загиблих - фото 1


Для родини одинадцятирічної Ганни із Мар’їнки війна почалася у липні чотирнадцятого. Залишатися у рідному місті було вкрай небезпечно.

Родина знайшла порятунок за сотню кілометрів від дому - у Дружківці. Ганна тут мешкає з батьками та молодшою сестрою.

«Первые три года со слезами и в Марьинку приезжали, и смотрели на это все. Мы осознали то, что у нас выхода нет», - каже переселенка Олена Неліпа .

За роки збройного конфлікту на Донбасі загинули 152 дитини. Поранені 95 хлопчиків та дівчаток. Ганна вірить, що саме вчасний переїзд подалі від лінії зіткнення врятував її сім'ю. У найважчі роки війни родину підтримав Фонд Ріната Ахметова.

Ганна із Мар’їнки долучалась до масштабного проєкту «Мирне літо». Із іншими маленькими жителями Донбасу відпочивала у курортному Святогірську. Там дівчинка виграла головний приз у конкурсі – лампу блогера, штатив та мікрофон. Із такими подарунками дівчинка майже щодня записує нові відеоблоги - про свої захоплення та Успіхи. Вірить, що кожна дитина заслуговує на мирне життя.

Ще більше приємних сюрпризів для учасників проєктів і програм - під час зимових свят. Тільки за останні 14 років Фонд Ріната Ахметова привітав близько мільйона дітей.