20:30, 05.08.2020

Залізничники вийшли на пікет: чого вимагають?

Вимагали діалогу з чиновниками, щоб ті рятували залізницю від тотального руйнування.

поділитись:
Залізничники вийшли на пікет: чого вимагають? - фото 1

"Укрзалізницю" лихоманить з усіх боків. Терпець урвався не тільки у пасажирів, а й у залізничників. Вагони та локомотиви в аварійному стані, нових запчастин для ремонту немає, техніка зношує останні запаси міцності, а мізерні зарплати залізничників постійно урізають. Сьогодні люди вийшли на пікет під профільне Міністерство. Простояли майже 7 годин на пекучому сонці в очікуванні рішення.

Залізничники в масках, сигнальних жилетах із саморобними плакатами йдуть на пікет до Мініфраструктури. Поліція діалогу крокує поруч. Мовчки. Сказати є що цим людям. Вони вимагають усунути постійні порушення керівництвом Укрзалізниця умов галузевой угоди.

Машиніст електровоза показує Сьогодні свій розрахунковий лист.

«Виходе 12 тисяч на руки. В мене вже 30% за вислугу років і клас кваліфікації».

Більше за мізерну платню В’ячеслава обурює стан залізничної техніки. Каже, - це катастрофа.

«У нас локомотиви самий свіженький серії вл-8 1963 року випуску. Сам факт виїзда локомотива на лінію є загрозою життю та здоров’ю та безпеці руху».

Бракує найнеобхідніших запчастин, - кажуть залізничники.

«На мій пункт обслуговування запчастини не виділялись», - каже начальник пункту технічного обслуговування вагонів Микола Войтович.

Їх бригада пана Миколи не отримувала вже півтора року. Каже, за півстоліття, що працює таке бачить вперше. Щоб аварії не сталось сам вишукує необхідний дріт.

«А де? На смітниках, другий раз на вагони клієнти ув’язують свій вантаж звідти берем, ну, а шо як загрожує безпеці руху його треба ув’язати, щоб до наступної станції цей вагон доїхав».

Змінити наглядову Раду - це ще одна вимога.

«Если 4 тыщи в слюсаря, а в члена Наглядової Ради и члена 400 тисяч та вибачте, люди добрі, та, шо ви смієтеся? З нас результата то ноль!», - наголошує голова вільної профспілки машиністів локомотивного депо Кременчуг Сергій Москалець.

Пообіді пікетувальників запрошують на перемовини. Не всіх. Під звук свистків з вулиці охорона пускає шістьох залізничників. Сьогодні на перемовинах із залізничниками чиновники воліють не бачити. Чому не хотіли бачити журналістів на перемовинах із пікетувальниками – чиновники мініфрастрруктури так і не пояснили. Три години очікування на вулиці під палючим сонцем.

Перші новини від переговорників - залізничники порозуміння з чиновникам не знайшли. Реформ годі чекати. Кажуть, їх чути не хотіли.

«Там піднятія зарплати тільки на 10%. Ми їм задаєм питання чому не 25%, як по галузевій угоді».

Поступок не буде. У залізничників є запасний план, якщо їх не почують.

«Ми будем проводить акції протесту по всій Україні, робота по інструкції, пікетування Офіса Президента», - каже голова вільної профспілки залізничників України Володимир Козельський.

Поки ж Міністерство просить про другу розмову. Залізничників на неї чекають у четвер.