18:55, 26.11.2021

Замість української хокейної ліги – Суперліга

Клуб "Маріуполь" припинив участь у нинішньому чемпіонаті. Проте професійний хокей у нашому місті - залишиться. "Сталеві чайки" змагатимуться в новому форматі.

поділитись:
Замість української хокейної ліги – Суперліга - фото 1

Перемога з рахунком 5:2 над харківською командою "Рулав Одд" та четверте місце у турнірній таблиці. З таким результатом "Маріуполь" припинив участь у шостому сезоні Української хокейної ліги. Спортсмени встигли зіграти близько половини матчів чемпіонату. Проте - за здобутками не сумуватимуть і вже готуються демонструвати майстерність у новому форматі, наголосив капітан "сталевих чайок" Вадим Мазур.

«Все хоккеисты привыкли уже к тому, что ситуация может меняться в любой момент. Также можно перейти из другой лиги вообще, из другой страны посреди сезона, это практикуется у всех хоккеистов. Я думаю, на нашей игре это никак не отразится точно», - каже капітан команди ХК "Маріуполь" Вадим Мазур.

Відтепер клуб виступатиме у новоствореній Суперлізі. Хокеїсти діляться: склад команди залишиться без змін, головне - аби вболівальники зберігали завзятість. А "сталеві чайки" докладатимуть максимум зусиль, аби потішити фанів перемогами.

«Нам очень важно, чтобы болельщики, которые полюбили хоккей за это время, они не потерялись никуда, не ушли, поэтому нужна стабильная лига без всяких склок и тому подобного. Наша задача - играть в хоккей, получать удовольствие, и чтобы болельщики получали удовольствие. А так, конечно, переживаем. 5 лет в Украине был чемпионат УХЛ, он был стабильный и обидно, что вот так всё происходит», - каже гравець ХК "Маріуполь" Володимир Чердак.

За словами керівництва клубу, рішення припинити участь у нинішньому чемпіонаті ухвалили на знак солідарності з командами "Донбас" та "Краматорськ", які цієї середи отримали дискваліфікацію. Колег підтримав і "Білий Барс". Такі дії стали результатом тривалого конфлікту між Федерацією хокею України та УХЛ, яка останні 6 років займалася розвитком цього виду спорту.

«Мы на самом деле крайне несогласны с рядом событий, которые происходят в Украинской хоккейной лиге. А именно, что по некоторым клубам, например, "Донбасс" и "Краматорск", решение о дисквалификации принимается в течение суток, а решение по "Соколу", по игроку Андрущенко, решение принимается в течение месяца. То есть, какой-то принцип двойных стандартов, нам эта история непонятна», - зазначив директор клубу Гліб Рибальченко.

Гліб Рибальченко зауважив: головна мета клубу - розвиток хокею не тільки у нашому місті, а й в Україні загалом. Тому "Маріуполь" разом із ще п'ятьма командами заснував Суперлігу, яку позиціонує як більш стабільну та прозору установу. Кількість учасників нового чемпіонату поки визначають. Стартові матчі планують провести вже у першій декаді грудня.

Нагадаємо, хокейний клуб "Маріуполь" - це комунальне підприємство з фінансуванням з міського бюджету. Його створили минулого року на базі "Айс центру" на Лівобережжі. Нині там, зокрема, тренується та проводить матчі жіноча команда, працюють дитячі школи фігурного катання та хокею, а також займаються аматори.