19:05, 03 березня

Записатися на щеплення від коронавірусу можна заздалегідь

Від березня лист очікування відкритий для всіх українців. Від початку березня на вакцинацію вже записалися 45 тисяч жителів країни. Що саме треба зробити, аби згодом отримати запрошення до кабінету щеплення?

поділитись:
Записатися на щеплення від коронавірусу можна заздалегідь - фото 1

Жителька Маріуполя Олена днями має стати в чергу. Аби для неї теж знайшлася доза препарату. Дівчині треба поїхати за кордон. Розповідає: чула в деякі країни без помітки про щеплення нібито не пускають.

«Щоб перетнути кордон, потрібно пред'явити, що ти вакцинована, щоб далі потрапити в Євросоюз і далі можна і в Німеччину виїхати, і в Італію, куди хочеш», - каже жінка.

У поліклініки міста вакцина від Ковіду поки не надходила. Та є ті, хто вже питає, чи можна вакцинуватися від коронавірусу. Здебільшого, це пенсіонери.

Що треба зробити, аби дозу препарату "забронювали" і для вас?

Стати в чергу на вацинацію можна через додаток або веб-потрал "Дія". А тим, в кого немає доступу до онлайн-ресурсів радять телефонувати у контакт-центр міністерства охорони здоров'я.

Через комп'ютер - система вимагає електронний ключ. А в багатьох його немає. В смартфоні ж - вхід у додаток "Дія"- це пароль, прив'язаний до облікового запису. Далі - просять відповісти, де працюєте і в якому населеному пункті вам буде зручно зробити щеплення. На все про все - зо дві хвилини. І ви в черзі.

«Сервіс цей вже заробив. На даний момент туди можна записатися, але це не є чергою безпосередньо до лікаря, на даний момент. За дорожною картою з урахуванням наказу міністерства охорони здоров'я, в першу чергу, прищеплюються медичні працівники. Розписані ці категорії на найближчі два місяці», - розповів директор ЦПМСД №2 Євген Матвєєв.

Від початку березня на вакцинацію вже записалися 45 тисяч українців. Та скільки саме вони чекатимуть на укол - невідомо.