19:18, 16.11.2020

«Запитай у лікаря». Як допоможе пульсоксиметр?

Під час онлайн-трансляції у межах проєкту Фонда Ріната Ахметова "Запитай у лікаря" можна отримати відповіді ще на десятки різних питань, стосовно Covid-19.

поділитись:
«Запитай у лікаря». Як допоможе пульсоксиметр? - фото 1

Відділення пульмонології 17 київської лікарні ще влітку перетворилося на інфекційне. Відтоді приймають пацієнтів з ускладненнями унаслідок коронавірусу. Завідувачка відділення Світлана Гук і сама уже двічі перехворіла на Covid-19.

«Ось цей один з головних симптомів - ви знаєте, мені нема чим дихати, а сатурація нормальна - він мені знаком, я знаю, що це є. мені простіше зрозуміти і на одній хвилі перебувати з пацієнтом, а це дуже цінно», - розповідає завідувачка першого інфекційного відділення київської клінічної лікарні № 17 Світлана Гук.

Сатурація - тобто насиченість крові киснем - один з основних показників, який треба пильнувати у разі захворювання, аби не пропустити можливих ускладнень. Допоможе у цьому - пульсоксиметр.

«Дуже важливо, щоб були свіжі батарейки. Міряємо ми зазвичай на безіменному або мізинчик, це не сильно принципово, але часто буває, що шкіра на вказівному пальчику грубіша - це може впливати», - каже лікарка.

Також хибний результат можна отримати, якщо маєте манікюр з гель-лаком. Або просто у вас холодні пальці.

«Далі все дуже просто - ви одягаєте пульсоксиметр і натискаєте кнопку - і чекаєте якийсь час, поки він підраховує свої показники і навіть після того, як з'явилися цифри - не поспішайте його знімати. Потримайте 15 секунд. Ось у доктора сатурація 98. Таких ми в лікарню не беремо».

Мати пульсоксиметр удома - слушно, каже лікарка. Це дозволить відрізнити паніку від реальних симптомів. Під час онлайн-трансляції у межах проєкту Фонда Ріната Ахметова "Запитай у лікаря" відповідає ще на десятки різних питань. І заспокоює: не треба недооцінювати організм людини, ми цілком здатні подолати вірус.

«Він для нас новий. він нас всіх вразив в усіх відношеннях: і психологічно, і фізично. але ми теж не ликом шиті. організм він як би адаптується, якби у нас не було можливості адаптуватися до зовнішніх несприятливих факторів - так ми б вимерли вже давно. повірте в себе!», - розповідає Світлана Гук.

До нового проєкту Фонд залучає провідних лікарів, експертів Міністерства охорони здоров’я.

«У Фонда Ріната Ахметова виникла ідея реалізувати проект "Запитай у лікаря" саме через те, що ми, аналізуючи інформаційне поле, бачимо скільки багато запитань у людей і скільки багато неточної, недостовірної інформації, як лікувати цю нову хворобу Covid-19», - розповіла директорка департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.

Онлайн-зустріч зі Світланою Гук уже переглянули понад 6 тисяч людей, під час трансляції фахівчиня відповіла на 50 запитань.

«Якщо є така можливість говорити для великої кількості людей, і вони почують відповіді на свої питання, і будуть знати, як діяти в такій ситуації - це велика справа. Проєкти, які спрямовані на інформування населення - це дуже добре», - наголосила Світлана Гук.