10:05, 03 квітня

Зміни під час перетину КПВВ. Від самоізоляції звільняються ти, хто їде на вакцинацію

Без самоізоляції, обсервації та тесту на Ковід можна буде перетнути лінію розмежування. Про це повідомили в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій. Єдина умова - запрошення на вакцинацію.

поділитись:
Зміни під час перетину КПВВ. Від самоізоляції звільняються ти, хто їде на вакцинацію - фото 1

Нині урядовці вирішують: на базі яких лікарень будуть прищеплювати українців, які живуть по той бік?

На Донеччині за тиждень понад 400 людей перетинають лінії розмежування. З українського боку всі КПВВ працюють. Однак противник роботу пунктів пропуску - блокує. Відкриває тільки дорожній коридор "Донецьк-Маріуполь" і лише по понеділках і п'ятницях. Від тих, хто слідує з непідконтрольної території, наші прикордонники вимагають паспорт, телефон із додатком "Дія", лише потім - тест на Ковід.
А хто робити тест і сидіти вдома 14 днів не хоче, то має надати запрошення на щеплення від ковіду. Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції. Там працюють над створенням плану вакцинації для українців із непідконтрольних територій. Записатися на щеплення може кожен охочий за допомогою контакт-центру МОЗ або порталу «Дія». Однак імунізувати багатодротовими вакцинами незручно. Та й немає протоколу, як щепити людину, без тесту на коронавірус.

«Якщо буде надана вакцина, яка має одну дозу, одноразова вакцина і буде прописаний алгоритм що таких осіб можна щепити, то в пункті щеплення Бугас, буде це доступно», - зазначив заступник начальника управління охорони здоров'я Донецької області Олександр Педенко.

Епідеміологи вкотре наголошують на важливості вакцинації. І зазначають: поки нових штамів Ковіду на Донеччині не виявлено. Однак це дані лише за лютий. Березневих ще немає.

Про штами, які циркулюють на непідконтрольній території, у фахівці інформації немає. А більшість експрес-тестів, які роблять на КПВВ, негативні. В цю статистику медики не вірять і припускають: люди знайшли спосіб, як обманути систему.