09:30, 20.11.2020

Знову на тисячу більше! За добу в Україні Covid-19 захворіли більше 14,5 тисячі жителів

Трохи більше за добу провели в країні і тестувань - 70 752, переважно методом ПЛР. Серед захворілих понад півсотні дітей і 613 медпрацівників.

поділитись:
Знову на тисячу більше! За добу в Україні Covid-19 захворіли більше 14,5 тисячі жителів - фото 1

За добу в країні з ускладненнями госпіталізували 1728 людей, одужали - 7 845, померли - 229 пацієнтів. Серед лідерів за кількістю нових хворих на першому місці залишається Київ. Там вірус виявлений у 1391 жителя. У Донецькій області 433 нових випадків захворювання, повідомив міністр здавоохраненія Максим Степанов.

Також за його словами Україна готується до підписання угоди про співпрацю з COVAX з постачання вакцини від COVID-19. У планах до 27 листопада підписати технічну потребу від України. А до 7 грудня - підписати умови співпраці.

"Планується, що Україна отримуватиме майбутню вакцину проти COVID-19 декількома траншами. Обсяг першого траншу, наданого COVAX, становитиме майже 1 млн 200 тис. доз. Пріоритетною групою ризику, що підлягатиме проведенню щеплень проти коронавірусної хвороби на першій хвилі отримання вакцин, визначено працівників галузі охорони здоров’я", — повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

За планом GAVI, Україна зможе отримати безкоштовні вакцини проти COVID-19 обсягом, що приблизно дорівнює 20% від загальної кількості населення країни, тобто біля 8 млн доз. Ці вакцини надаватимуться Україні у рамках програми COVAX Facility, яка займається забезпеченням вакцинами, що наразі знаходяться у стадії розробки.

На сьогодні у світі розроблено та проходять дослідження три види вакцин: інактивовані вакцини з вірусними білками, живі рекомбінантні (векторні) вакцини і генні вакцини (мРНК-вакцини). За даними ВООЗ, 10 вакцин проходять ІІІ фазу клінічних досліджень.