10:30, 09.08.2020

14 жителів окупованої Донеччини кілька тижнів живуть на КПВВ "Новотроїцьке"

Без грошей та їжі - здебільшого пенсіонери - вони лишилися просто неба, заблоковані бойовиками. Потрапити до списків, що дозволять перетнути кордон, люди прагнуть місяцями та добитися свого не можуть.

поділитись:
14 жителів окупованої Донеччини кілька тижнів живуть на КПВВ "Новотроїцьке" - фото 1

Миються з пляшок, речі сушать на деревах. Так облаштували побут жителі окупованої території, яких бойовики не пропускають додому.

«Пляшки набираємо. Кладемо на металеві листи. Потім цією водою з пляшки купаємося», - каже жителька Донецька Світлана Расказова.

Світлана не стримує сліз і каже, що почувається безхатченком, бо кілька місяців не може повернутися до рідної хати. Вдома її чекає велика родина.

«Дочка із сім'єю. Син із сім'єю. Родичі, інші родичі».

На не окуповану територію їздила перевірити хату, яку залишила без догляду.

«Мою хату обікрали. Розкрили сарай, дрова витягли», - розказує жінка.

Людмила Вострікова застрягла на кордоні після того, як з’їздила до вільної частини України оформити документи на померлого батька. А Надія Бондар з окупованого Донецька на вільну частину України їздила, аби доглянути тяжкохвору подругу.

«Я приїхала, хвору людину додивилася і поховала. Межа була вільна. Але зі свободи ось я потрапила на закінчення. І невідомо, коли я звідси вийду», - каже Наталя.

Всі вони не можуть потрапити до списків, які вигадали собі бойовики. Хоча і неодноразово подавали документи - розповідає Надія Бондар.

«Все оформлено, а що з того? Нікому це не потрібно. Списків немає, вони стирають. Нас ця сторона не ображає, навпаки підтримує. А ось та сторона не бере».

Для тих, кого немає у списках, бойовики винятків не роблять, розповідають прикордонники.

«Були випадки, коли громадян пропускали через лінію розмежування до тимчасово окупованої території України. Втім бойовики їх завертали. Громадяни не одразу йшли назад. Перебували в сірій зоні. Що є доволі небезпечним», - наголосила речниця Донецького прикордонного загону Валерія Карпиленко.

Відтак жителям окупованої території зостається лише чекати. Вижити застряглим на умовному кордоні допомагають благодійні організації та рятувальники.

«Низький уклін людям, які нами дійсно займаються. Вони роблять окріп і ми п'ємо чай, заварюємо макараони, нам видають. Поїсти є що. Як би там не було - вижити можна», - каже жителька Макіївки Людмила Вострікова.

У п’ятницю бойовики включили до списку перетину КПВВ "Оленівка", з цих 14-ти мирних жителів лише одну людину, інші й надалі залишаються тут - на "Новотроїцькому" - чекати свого часу перейти кордон.