16:40, 06.08.2020

15 років Фонду Ріната Ахметова: допомога лікарям і порятунок пацієнтів

2019 року Фонд Ріната Ахметова реалізував проєкт національного масштабу «200 швидких для України».

поділитись:
15 років Фонду Ріната Ахметова: допомога лікарям і порятунок пацієнтів - фото 1

Усього за пів року державні лікарні та станції швидкої допомоги отримали 200 автомобілів, оснащених за останнім словом техніки. Уперше за 28 років незалежності країни Рінат Ахметов – єдиний благодійник, який передав медикам таку кількість суперсучасних машин швидкої допомоги.

15 років Фонду Ріната Ахметова: допомога лікарям і порятунок пацієнтів - фото 23550

 

– «200 швидких для України» Фонду Ріната Ахметова – безпрецедентний за своїми масштабами приватний благодійний проєкт у галузі невідкладної медицини. Ці автомобілі закупили та передали в максимально короткі строки, – сказала Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Один з автомобілів отримала дитяча лікарня міста Шостка на Сумщині.

15 років Фонду Ріната Ахметова: допомога лікарям і порятунок пацієнтів - фото 23554

 

– Раділи цій новині, як діти, тому що транспорт – наш біль. Ми обслуговували пацієнтів на старому Volkswagen, якому 22 роки. Він часто ламається, що не радує ні нас, медиків, ні пацієнтів. Ми отримали ключі від нової машини й емоції просто захлиснули. Машина – вищий клас! Пацієнти будуть задоволені. І колеги, звичайно, теж. Дякую Фонду Ріната Ахметова за цей подарунок, – сказала заступник головного лікаря медустанови Тетяна Шлик.

Також один з автомобілів – «реанімацію на колесах» – отримала Лисичанська станція швидкої допомоги в Луганській області.

15 років Фонду Ріната Ахметова: допомога лікарям і порятунок пацієнтів - фото 23551

 

– До приїзду цієї красуні в нашому автопарку було кілька древніх уазиків та іржава «Газель». Але тепер прийшла ця машина – і ми не можемо натішитися. Тут є абсолютно все, що потрібно для надання невідкладної допомоги. Це палата інтенсивної терапії на колесах. Таке обладнання ми отримали вперше, – каже головний лікар Лисичанської служби швидкої допомоги Дмитро Кисельов.

Не намилується новим автомобілем і Юлія Білоусова, фельдшер виїзної бригади:

– Це просто жахливо, коли на виклик запізнюєшся. Люди телефонують, а ти доїхати не можеш, тому що машина зламалася. З цим автомобілем таких проблем не виникне. Рінат Ахметов дуже велику справу робить для жителів України, Донбасу. Це людина з великим серцем, бо я більше не знаю нікого, хто міг би допомагати так людям!
15 років Фонду Ріната Ахметова: допомога лікарям і порятунок пацієнтів - фото 23553

 

Серед переданих медикам автомобілів – 22 неонатальні швидкі, які обладнані всім необхідним для порятунку життів новонароджених. Коли мешканка Миколаєва Наталія Косанчук стала мамою, життя її доньки виявилася під загрозою. Дівчинці поставили діагноз, впоратися з яким могли тільки медики спеціалізованого відділення в обласній лікарні. Дитину успішно доставили до пункту призначення на автомобілі для реанімації новонароджених.

– Нам дуже потрібен був цей реанімобіль. У ньому є все необхідне для підтримки життя дитини, для порятунку життя. Від усіх матусь Миколаївській області хочу подякувати благодійному Фонду Ріната Ахметова за такий подарунок нашій лікарні, – сказала Наталія Косанчук.

Проєкт «200 швидких для України» було реалізовано за особистим рішенням Ріната Ахметова. За рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням. Серед переданих автомобілів 114 «реанімацій на колесах», 64 автомобілі на базі позашляховика Toyota Land Cruiser і 22 машини неонатальної допомоги з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених.

15 років Фонду Ріната Ахметова: допомога лікарям і порятунок пацієнтів - фото 23552

 

Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.