16:22, 21.01.2020

МОЗ України офіційно попередило українців про небезпечну хворобу з Китаю

Станом на 20 січня у Китаї в місті Ухвань та за межами країни офіційно зареєстровано 205 лабораторно підтверджених випадків інфекційної хвороби, викликаної новим коронавірусом (nCoV).

поділитись:
МОЗ України офіційно попередило українців про небезпечну хворобу з Китаю - фото 1

4 померли, 170 пацієнтів госпіталізовано. Випадки захворювання серед осіб, які приїхали з міста Ухань, зареєстровано у Таїланді (2), Японії (1) та Південній Кореї (1).


Центр громадського здоров’я МОЗ України офіційно повідомив Прикордонну службу України, керівників обласних лабораторних центрів МОЗ України, а також керівників структурних підрозділів охорони здоров’я обласних державних адміністрацій про ситуацію з коронавірусом в Китаї та про актуальні рекомендації ВООЗ.

22 січня відбудеться засідання комітету з надзвичайних ситуацій ВООЗ у зв’язку з новими випадками хвороби та заявами про можливу передачу збудника інфекційної хвороби від людини до людини.

МОЗ України нагадує про основні заходи профілактики, яких необхідно дотримуватись при відвідуванні країн, де були зареєстровано випадки нового коронавірусу:

- уникати тісного контакту з людьми, що мають симптоми гострої респіраторної інфекції;
- частіше мити рук з милом, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їх оточенням;
- уникати тісного контакту з тваринами на фермах або у дикій природі.

Коронавірус вражає дихальні шляхи. Серед симптомів зараження: підвищена температура, кашель, утруднене дихання.