21:20, 13.05.2020

З початку карантину інклюзивно-ресурсні центри – закриті. Як навчаються діти?

Зранку і ввечері - вправи для м'язів обличчя та розвитку моторики рук. Дітей з особливими освітніми потребами на карантині фахівці консультують по відеозв'язку.

поділитись:
З початку карантину інклюзивно-ресурсні центри – закриті. Як навчаються діти? - фото 1

 

З олівцями та іграшками. Пані Наталя - логопед. Заняття по відеозв'язку проводить двічі на тиждень.

З початку карантину інклюзивно-ресурсні центри – закриті. Як навчаються діти? - фото 16758

 

Сьогодні на онлайн консультації – 11-річний Артем. У хлопця розлад аутичного спектру. До карантину з ним займалися і в школі, і в центрі. Зараз - усе на мамі.

«Добре, коли мама вільна, наприклад, і вона теж працює онлайн. А іноді Тьома може піти і шукаєш його - Тьома! Тьома! І він назад. Тому що потрібен контакт. Він теж так відволікається, але я його можу за руку - Тема, ми тут », - каже учитель-логопед Наталя Фролова.

Під час занять Людмила від сина не відходить. Усі вправи запам'ятовує. Аби впродовж дня повторювати їх разом із дитиною. Вважає, одного заняття з фахівцем замало.

«Показати приклад, як потрібно займатися з дитиною. А в повному обсязі батьки перекладають відповідальність на вчителя - розкажіть, позаймайтеся», - каже мама Артема.

У центрі з початку карантину провели вже майже 300 консультацій. Але не всі батьки погодилися на такі уроки, каже директорка.

«У родині, наприклад, немає технічних засобів навчання. Ані планшету, ані телефону. Близько 20% - це ті батьки, які не вважають, що це є корисним для дитини», - зазначає директорка інклюзивно-ресурсного центру Приморського району Жанна Шиманська.

У департаменті освіти запевняють, такі консультації проводитимуть до кінця карантину. Потім працюватимуть комісії. Зараз пройти комплексну оцінку, аби вступити до навчального закладу, - не вийде. Поки радять батькам подати заявку на офіційному сайті інклюзивно-ресурсних центрів.

«Подавати дані на проходження дитинкою комплексної оцінки. Ми повинні на новий навчальний рік своєчасно зарахувати дітей до інклюзивних класів і інклюзивних груп», - розповіла спеціалістка департаменту освіти Алла Хаджинова.

Усього в Маріуполі працює 4 таких заклади в кожному районі міста.