08:10, 24.08.2020

24 серпня - День Незалежності України

Сьогодні Україна в 29 раз святкує свою незалежність.

поділитись:
24 серпня - День Незалежності України - фото 1

Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в IX столітті. Однак новітня історія України відраховується від дня її незалежності - 24 серпня 1991 року.

Тоді в зал Верховної Ради внесли синьо-жовтий прапор, з яким українці стояли на барикадах під російським Білим доммом і підняли національний прапор над куполом парламенту. А по завершенню позачергового засідання УРСР був виконаний гімн Українських Січових стрільців.

24 серпня - День Незалежності України - фото 24876

 

Після виходу зі складу СРСР 24 серпня 1991 року Україна проголосила про свою незалежність. Акт затвердили 1 грудня того ж року всенародним голосуванням.

24 серпня - День Незалежності України - фото 24875

 

На референдум було винесено одне питання: «Чи підтримуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». «За» проголосували 90,32% населення України. Офіційним державним святом День незалежності оголосили в 1992 році.

24 серпня - День Незалежності України - фото 24878

 

Перша Конституція незалежної Української держави була прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року.

Багато років до Дня Незалежності в столиці завжди проводилися військові паради і організовувалися урочистості.

У 2019 формат параду замінили на ходу до Дня Незалежності та Марш захисників України.

24 серпня - День Незалежності України - фото 24877

 

У 2020 році через епідемію коронавируса святкування пройде набагато скромніше.У Києві відбудеться церемонія покладання квітів до пам'ятних знаків та місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України, загиблих учасників Революції Переваги, учасників ООС/АТО і невеликі урочистості, а також Марш захисників України.

У Маріуполі в Театральному сквері і парку «Веселка» створені тематичні фотозоні. У центрі міста - «Алея Прапорів», а на інших локаціях - інформаційні інсталяції з державними і народними символами України.

Також о 18 годині під відкритим небом у театральному сквері виступлять: THE ILLUSION, ENDORPHINS, M JAZZ TRIO, Кундель І ЧИЖ. Організатори нагадують маріупольцям, які планують бути, що дуже важливо дотримуватися правил карантину: тримати дистанцію і бути в масці.
Також відзначити свято можна онлайн за хештегом #Маріуполь_UА29 в соціальних мережах.