14:49, 18 лютого

250 тисяч гривень на розвиток бізнесу. Як отримати грант від міста на власний бізнес?

Історія шеф-кухаря Олени Фоменко. Вона створила рецепт унікального "Маріупольського" торта. Жінка запатентувала рецепт та виграла грант від міста на відкриття кондитерської. Як взяти участь у програмі?

поділитись:
250 тисяч гривень на розвиток бізнесу. Як отримати грант від міста на власний бізнес? - фото 1

 

Пісочне тісто, безе, згущене молоко та волоський горіх. І 22 коржі. Шеф-кухар та власниця кондитерської, Олена Фоменко створила та запатентувала рецепт "Маріупольського" торта. І виграла грант на відкриття кондитерської з міського бюджету. Каже, для участі створила бізнес-проєкт та підібрала працівників із відповідною освітою.

«Обов'язковою умовою отримання гранту було те, що ці гроші йдуть на обладнання, на якому випікаються коржі, пароконвектомати, тестозамеси. Все, що потрібно для технологічного процесу. Тобто, ми не можемо купити меблі, люстру або щось ще. Це конкретно на виробництво. Грант на виробництво», - розповіла переможниця муніципальної грантової програми Олена Фоменко.

Оренду ж приміщення та інші витрати для реалізації ідеї підприємниця має сплатити за власні кошти. Олена Фоменко виграла у першому конкурсі від муніципальної грантової програми. Нині вже є три нових переможця у другому. Саме на їхні проєкти виділяють кошти. Взяти ж участь у програмі можуть підприємці, які зареєструвалися не більше року тому. Для цього вони мають створити бізнес-проєкт, зібрати необхідні документи та надати їх у ЦНАП.

На муніципальну грантову програму чьогоріч місто виділило два з половиною мільйони гривень. Третій конкурс планують провести вже у березні.