19:25, 27.11.2020

30, 50 та навіть 70%! Сьогодні - Чорна п'ятниця

Як визначити, чи реальні знижки на товар, та як не витратити багато грошей на непотрібні речі у всесвітній день розпродажів?

поділитись:
30, 50 та навіть 70%! Сьогодні - Чорна п'ятниця - фото 1

Один з великих магазинів одягу. Сьогодні тут діє знижка - 3 +1, розповідає продавчиня Катерина.

"Зручніше, коли приходить ціла сім'я. Тобто, коли потрібно одягнути і батька, і матір, і дитину - це зручно. Ви берете, найдешевша річ розбивається по всім трьом і в підсумку у вас виходить знижка на всі 4 речі. Тисяч 600-700, я думаю, сьогодні зробити ми зможемо".

Пан Сергій саме роздивляється товар. Каже, до знижок у чорну п'ятницю ставиться скептично.

"Я роблю покупки як би за потребою більше, тому немає у мене такого ажіотажу, я не очікую цих знижок. Трошки розумію специфіку, по якій даються ці знижки. Я думаю, що відсотків 30-40 товару з реальними знижками. Решта - це фіктивне", - вважає покупець Сергій Зубенко.

А ось пані Ірина на Чорну п'ятницю - чекала. Ціни моніторила протягом місяця, адже хоче купити телевізор.

"В принципі, не особливо є знижки, але вже чекати нічого, я думаю, нижче не буде. На тисячу десь різниця, якщо ось в телевізорах, тисяча і вище", - каже покупчиня.

Браслети, каблучки, ланцюжки та сережки. Пані Ангеліна продає біжутерію. Каже, сьогодні на все – 70% знижки.

"Ми для покупців завжди намагаємося робити знижки. Але, природно, в Чорну п'ятницю намагаємося максимальну знижку зробити, наскільки це можливо".

Аби не накупити зайвого та не витратити в Чорну п'ятницю багато грошей, психологи радять скласти перелік необхідних покупок.

"Кожен раз, коли людина щось хоче придбати, він може задати собі питання - а чого я хочу насправді, коли хочу придбати цю річ? І там у нас може спливти якась реальна потреба, яка спочатку, як вершечки айсберга, хоч я знаю. Тобто ми начебто хотіли річ, а насправді можемо хотіти позитивних емоцій", - радить психологиня Анна Шахова.

Щоб визначити, чи реальні знижки, маркетологи пропонують відстежувати вартість необхідного вам товару протягом декількох тижнів до розпродажу. На думку доцента кафедри маркетингу ПДТУ Олександра Калініна, випадків, коли бізнес маніпулює цінами в цей день, - все менше.

"Дійсно, така проблема існує і не тільки в Україні. Це скажімо так, проблема бізнес-етики окремих підприємств. Насправді, нічого прибуткового в такому стилі поведінки зі своїми клієнтами – немає", - каже Олександр Калінін.

Всесвітній день розпродажів з’явився в Америці. Назва "Чорна п'ятниця" виникла понад півсторіччя тому у Філадельфії. І спочатку вживалася, як метафора страшних заторів транспорту і пішоходів, що траплялися після Дня подяки. В Україні Чорну п'ятницю проводять вже 7 років.