14:39, 29.11.2021

9 грудня від роботи почнуть відстраняти соцпрацівників та держслужбовців без щеплення

З 9 грудня набирає чинності наказ МОЗу, яким розширено перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.

поділитись:
9 грудня від роботи почнуть відстраняти соцпрацівників та держслужбовців без щеплення - фото 1

 

За наказом, крім освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, обов’язковій вакцинації проти коронавірусу на період дії карантину підлягають співробітники:

- підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

- установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;

- підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Працівники цих установ, які на 9 грудня не матимуть документа про щеплення, хоча б однією дозою, довідки про одужання від COVID-19 або про протипоказання до щеплення, будуть відсторонені від роботи. У такому разі працівнику не зберігається заробітня плата.

При цьому звільнити людину у такому разі работодавець не має права.

Щойно працівник отримав принаймні одне щеплення проти COVID-19, то підстав для продовження його відсторонення від роботи немає. Працівник має бути допущений до роботи, - йдеться у повідомленні облради.

Якщо на пдприємство прийдуть перевіряючі та з'ясують, що працівники без вакцинації працюють, керевнику загрожує штраф від 34 тисяч гривень.

Раніше такі обмедення торкнулися працівників освіти. За інформацією міністро освіти Сергія Шкарлета всього в країні недопущено до роботи майже 3 тисячи педагогів. У Маріуполі лише 2.