16:15, 08.11.2020

9 листопада в Україні проведуть Радіодиктант національної єдності

Традиційно всеукраїнську перевірку грамотності проводять у день писемності і мови. Цього року диктант пройде в двадцятий раз.

поділитись:
9 листопада в Україні проведуть Радіодиктант національної єдності - фото 1

Цього року текст продиктує акторка Римма Зюбіна. Почнеться диктант 9:15 і закінчиться о 9:30. Автор цьогорічного тексту - лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, письменник і видавець Іван Малкович.

Традиційно прослухати диктант можна на Українському радіо та Культура. Також його можна відкрити на сторінках Українського радіо у Facebook та YouTube. Крім того його будуть транслювати й телеканали UA:Перший та UA:Культура.

Для перевірки протягом доби свою роботу можна відправити на електронну адресу: rd@ukr.radio., або надіслати паперовим листом на адресу: Київ 1001, Хрещатик, 26, Українське радіо, «Радіодиктант». Штемпель на листі має бути не пізніше 10 листопада.

Такі тексти перевірить спеціальна комісія. Ті, хто напише без помилок, отримають призи: книжки, запрошення на культурні події, екскурсії. Зокрема, буде можливість побувати в приміщенні радіокомпанії на Хрещатику, 26. Переможців обіцяють провести музеєм, показати студію і дати можливість випробувати звукозаписувальну техніку.

Перевірити грамотність можна і самостійно. 11 листопада текст розмістять на сайті Українського радіо.