12:16, 24 лютого

Абітурієнти з окупованих територій можуть підготуватися до ЗНО безкоштовно

В Україні запроваджують безкоштовні курси для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій. Університети готуватимуть їх до іспитів з української мови та літератури, математики й історії України.

поділитись:
Абітурієнти з окупованих територій можуть підготуватися до ЗНО безкоштовно - фото 1

 

Пілотний проєкт діятиме у дев'яти вишах країни. Серед них і Маріупольський державний університет. Там сьогодні мають затвердити програму безкоштовних курсів для абітурієнтів. Нині ж тут працюють тільки платні. Проводять уроки з української та іноземних мов й історії України. Пілотна програма працюватиме для тих дітей, які не можуть вступити через освітній центр "Донбас-Україна" та вимушені складати іспити.

«Переселенці минулих років і вони за порядком не можуть звертатися через освітній центр. Ми можемо приєднати таких дітей дистанційно з тією групою, яка займається очно. Тобто, у нас є такі пришвидшені чотиримісячні курси з лютого до травня», - розповів керівник освітнього центру "Донбас-Україна" МДУ В'ячеслав Кудлай.

Спеціальні курси викладатимуть у дев’яти закладах вищої освіти. В МДУ набір триватиме до травня, тобто приєднатися до групи можна буде будь-коли, але тільки через інтернет.

А вже наступного року заняття проходитимуть не тільки дистанційно. Проєкт передбачає і очну форму навчання. Для цього університети мають забезпечити слухачів місцями в гуртожитку.

Аби долучитися до занять, необхідно надіслати до університету документи: копію паспорта, спеціальні заяву та фотографії. Проконсультуватися можна за телефоном центру довузівської підготовки університету - (0629) 58 74 08